15-Temmuz-2020 - Çarşamba

Milletvekili Aydınlık Çiftçilerin Borçlarının Ertelenmesini Talep Etti

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, TBMM Genel kurulunda yaptığı konuşmada, Barış Pınarı Harekatında Şanlıurfa sınır ilçelerinde bulunan esnaf ve çiftçilerin tüm borçlarının ertelenmesini talep etti.

24-10-2019 21:48

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle bölgede alınan önlemlerin, yetkililer tarafından bölge halkının daha güvenli noktalara çekilmesi, Ceylanpınar, Suruç ve Nusaybin’deki esnaf ve çiftçileri ekonomik açıdan zarara uğrattığını açıklayarak borçların ertelenmesi talebinde bulundu.

Vekil Aydınlık TBMM kurulunda yaptığı açıklamada,  ‘’Barış Pınarı Harekâtı sebebiyle bölgemizde alınan önlemler, yetkililer tarafından bölge halkımızın daha güvenli noktalara çekilmesi Ceylanpınar, Akçakale, Suruç Ve Nusaybin’deki esnaf ve çiftçilerimizi ekonomik açıdan sekteye uğratmıştır. Bu süreçte iş yapamayan sınır ilçelerimizin esnaf ve çiftçilerinin tek bir talebi vardır: Tüm bankalara, Tarım Kredi Kooperatiflerine ve esnaf odalarına olan kredi borçlarının, devlet kurumlarına olan tüm borçlarının, çek ve senetlerinin koşulsuz 1 yıl ertelenmesi. Tüm hükümet yetkililerini, sayın bakanları bu konu üzerinde gerekli çalışmaları başlatmaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.