Bölgenin saygın âlim ve kanaat önderlerinden Molla Sabri Yazar, vefanın 2’inci yılında 37 yıl imamlık yaptığı Balıklıgöl’deki Dergâh Caminde dualarla yâd edildi.

Yakalanmış olduğu Korona virüs hastalığından dolayı 20 Eylül 2020 tarihinde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat eden Molla Sabri Yazar, Cumhurbaşkanı’ndan alınan özel izinle 37 sene görev yaptığı Dergâh Camii bahçesinde toprağa verilmişti.
Sabri hoca, vefatının 2’inci vefat yıl dönümde Dergâh Camii'nde ikindi namazı öncesi okunan Kur'an'ı Kerim, ilahiler ve dualarla anıldı. 

Mezarı başında dualar edilen Sabri hocanın vefat yıl dönümü programına meslektaşları, dostları, çocukları Bursa Edebali Camii İmam Hatibi Mehmet Yazar ve Ankara İl Müftü Yardımcısı Ahmet Hilmi Yazar, torunları, sevenleri ve çok sayıda Şanlıurfalı katıldı.
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki bir askerimizin şehit olmasından dolayı il protokolü, Sabri hocayı anma programına katılamadı.

MOLLA SABRİ YAZAR KİMDİR?

Urfa'da 700 Bin Öğrenci Her Gün Aynı Saatte Aynı Anda Kitap Okuyor Urfa'da 700 Bin Öğrenci Her Gün Aynı Saatte Aynı Anda Kitap Okuyor

1937 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya gelen Yazar, babasının yardımıyla Arapça ve ileri derecede Osmanlıca dersleri aldı.
1953 yılında Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Şeyh Ahmet ismiyle maruf, Rufai halifesi olan Şeyh Ahmet'in yanında okumaya başlayan Yazar, daha sonra Risale-i Nur’un okunması için hizmetlerine devam etti.  

1966 yılında Lice’nin bir köyünde imam-hatip olarak görev alan Yazar,  daha sonraki yıllarda vaiz ve müftülük imtihanlarına girerek kazandı fakat bu vazifelerden feragat ederek 1969 yılında Urfa’da Kutbeddin Camii'nde imamet vazifesine devam etti. Molla Yazar, 37 yıl Şanlıurfa Dergâh Camii imamlığı yaparak emekli olmuştu.