24-Nisan-2019 - Çarşamba

Müftü açık görevi Müftü Taştan’a devretti

Şanlıurfa Eski İl Müftüsü İhsan Açık, yeni atanan Şanlıurfa il Müftüsü Mehmet Taştan’a, Müftülükte yapılan devir teslim töreninde görevini devretti.

02-11-2018 09:00

İl Müftülük binasında gerçekleşen devir teslim törenine Müftülüğe bağlı personellerin yanı sıra din görevlileri katıldı. Şanlıurfa eski İl Müftüsü İhsan Açık, görevini yeni atanan Mehmet Taştan'a devretti.
Devir teslim töreninde konuşan Şanlıurfa eski Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa’yı çok sevdiklerini ve çok güzel anılarla Şanlıurfa’dan ayrılacağını dile getirerek; "Bizi şehirlerinde, ilçelerinde köylerinde misafir ettiler. Fakat misafir muamelesi değil bize ev sahibi muamelesi yaptılar. Bundan dolayı her Şanlıurfalı kardeşime teşekkür ediyorum.
 
Rabbim inşallah ömrümün sonuna kadar beraber olmayı nasip etsin ama en büyük dileğim Şanlıurfalılarla cennette buluşmak. İnşallah kardeşlerimizle cennette buluşmayı nasip eylesin. "şeklinde konuştu.
 
Yeni görevi Eski müftüden devralan yeni il Müftüsü Mehmet Taştan, Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Şanlıurfa il müftülüğüne atandığına dikkat çekerek; “Burada bizden daha deneyimli, daha tecrübeli hocalarımızla çalışmak benim için büyük bir şanstır. Nasip olan diğer hocalarla birlikte çalışmanın zevkini hep beraber kılacağız. Rabbimize hamd ediyoruz, bize düşende bu göreve en güzel şekilde sahip çıkmak.” dedi.
Devir teslim töreninde yeni İl Müftüsü Mehmet Taştan’ müftülük cüppesini giyerek görevine başladı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.