25-Nisan-2019 - Perşembe

Muhtar Adayı Aktaşoğlu'ndan Hizmet Sözü

Eyyübiye Mahallesi muhtar adayı Hacayip Halil Aktaşoğlu “muhtarlık ek işim değil gönül işimdir” sloganıyla gönüllere taht kuruyor.

18-03-2019 11:09

Eyyübiye Mahallesi muhtar adayı Hacayip Halil Aktaşoğlu, 31 mart mahalli idareler seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşlarla sık sık bir araya gelerek yapmak istediği çalışmaları anlatan Aktaşoğlu “Sorunlarınızı biliyoruz çözmeye geliyoruz” diyerek mahalle sakinlerine güven veriyor.

Mahallemiz hak ettiği yerde değil

Muhtar adayı Aktaşoğlu URFADASIN.COM’a yaptığı açıklamada, “Yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermiyorum. Aday olmamdaki en büyük sebep mahallemizin hak ettiği yerde olmamasıydı. Bir de tasarladığım bazı sosyal sorumluluk projelerimi muhtarlık makamı altında daha kolay yapabileceğimi düşündüm. Hizmet için adayız memur gibi değil olması gerektiği gibi 7/24 çalışacağız” dedi.

Kararı Eyyübiye Mahallesi halkı verecek

Açıklamalarına ben dükkan dükkan ev ev dolaşarak halkımıza neden aday olduğumu anlatıyorum diyerek devam eden Aktaşoğlu” Mahalle sakinlerimize sık sık yapmak istediklerimden bahsediyorum. Hiçbir adayı kötüleme derdinde olmadım, olmamda. Bu demokratik bir yarıştır. Sonuçta kararı Eyyübiye Mahallesi halkı verecektir. İsterim ki tüm adaylarımız projeleri ile konuşsun. Ben bu yola çıkarken kendimden son derece emin olarak çıktım. Mahalle halkı beni tanıyor biliyor tanımayanlarla ise bir araya gelerek tanışmaya gayret ediyorum. Herkes beni tanısın mahallemiz için elimden geleni yapacağımı bilsin istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yardıma muhtaç ailelere destek sözü

Herkes görecek ki Eyyübiye adından söz edilir bir mahalle olacak diyen Aktaşoğlu, “ Ben yapamayacağım şeylerden söz etmek istemiyorum herkes kendi işini yapmalı ben mahalleliye yol yapacağım dersem halkı yanıltmış olurum çünkü yol yapmak muhtarın değil Belediyenin işi, biz ancak talep ederiz yaptırırız. Bu demek olmuyor ki mahallemizin sıkıntıları için uğraşmayacağız mahallemizin neyi eksikse gerekli yerlerden talep edeceğiz. Bütün sıkıntıların  farkındayız ve çözeceğiz Allah’ın izniyle. Mahallemizde yardıma muhtaç kim varsa tespit edip yardım almasını sağlayacağız. Odun kömür alamayan ailelerimizi tek tek tespit edip elimizden geleni yapacağız. Aklımızda çok güzel işler var Allah nasip ederse inşallah hepsini gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.


 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.