Sosyal medya fenomeni Natali Avazyan’ın, geçmişte Ermeni Krallığı’na başkentlik yapan Urfa’dan paylaştığı fotoğraflar büyük ilgi görüyor.

Urfa ile ilgili 1895 yılına ve 100 yıl öncesine ait fotoğraflar paylaşmasıyla Urfalıların da yakından tanıdığı sosyal medya fenomeni Natali Avazyan bu kez Urfa’da Ermeni kadınların iğne oyası işlemeciliğinden bir eczanede çalışan Ermeni ve Süryani hemşirelere, Attaryan Ailesine ait fotoğraflara, Ermeni yetimlerin yemek hazırlarken fotoğrafları yer verdi.

FY2m5w7XkAUTeV6

Aslen Malatya Hekimhanlı olan  Natali Avazyan, 1900’lerden başlayıp günümüze kadar gelen birçok fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşıyor. Avazyan’ın, tarihi fotoğraf arşivi ise büyükbabasına dayanıyor. 

İŞTE URFALI ÜNLÜ ERMENİ TÜCCARLAR 

Natali Avazyan Urfa’daki ünlü ermeni tüccarların isimlerini şöyle sıraladı;

1-Şehre kumaş, ipek, çuha ve manifatura (tekstil ürünleri) getiren, şehirden dışarıya yün, yağ, koyun, susam, tahıl, deri gönderen Nışan ve Aghacan Der Bedrosyan kardeşler.
2- Şehre tekstil ürünleri getiren ve şehirden dışarıya yün koyun, yağ, susam gönderen Garabed ve Hovhannes İmirziyan kardeşler.
Mıgırdiç, Hovagim ve Nazaret Çalyan kardeşler: Dışarıdan tekstil ürünleri getirirler, dışarıya yağ, koyun, yün tahıl satarlar.
3- Nazaret, Hagop Külahyan: Dışarıdan kumaş, ipek, çuha, getirirler, dışarıya 3. yün, koyun, susam, yağ satarlar. Halacyan kardeşler: Dışarıdan kumaş getirtirler.

FY2z1-AXgAA_5k4

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şehit Ailesine Taziye Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şehit Ailesine Taziye Mesajı


FY2wJ87WIAEwGLD