Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Urfa'ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Türkiye yüzyılını sizlerle beraber yazmaya devam ediyoruz. ”dedi

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaptığı açıklamada şunları söyledi;  Bugün kaynaklarını daha fazla oranda üretime, ihracata ve üretken alanlara yönlendiren bir Türkiye var.

Tüm dünyanın yaşadığı bu çalkantılı değişim sürecine ülkemizi her alanda hazırlamak, ürettiğimiz katma değeri ve ihracatta dünyada aldığımız payı arttırırken istihdam olanaklarını genişletmek için AK Parti olarak Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sizlerle yan yana, var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu gün dönüşen dünyada, her alanda giderek daha fazla öne çıkan bir Türkiye var. Bu yolculuğumuza girişimcilerimiz, sanayicilerimiz, çiftçilerimiz ve üreten her bir insanımız önemli bir rol oynuyor. Türkiye yüzyılını sizlerle beraber yazmaya devam ediyoruz”

Şanlıurfalıların güneş enerjisi sistemi kredilerin yüzde 22’sini kullandığını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,”Kullanmaya devam ediyor. Hem sizlerin hem de ülkemizin dört bir yanındaki çiftçilerimizin bu kredilerden faydalanmasını ısrarla tavsiye ediyorum.

 Bunun için 7 yıla kadar vadede faizin yüzde 75’ini yerli malı sulama sistemi ve GES kullanılması halinde ise faizin tamamını bakanlığımızın karşıladığı kredilerden yararlanarak güneş enerjisi santrali yatırımlarınızı arttırabilirsiniz.

AK Parti’de 50 İl Başkanı Milletvekili Olmak İstiyor AK Parti’de 50 İl Başkanı Milletvekili Olmak İstiyor

URFALI 11 BİN 247 KİŞİ ZİRAAT BANKASINDAN 2 MİLYAR LİRA KREDİ KULLANDI

Buna ilaveten bakanlığımız kamu bankalarımız vasıtasıyla da çiftçilerimizin yanındadır. Bu çerçevede 2021 yılı itibariyle Ziraat Bankasından kredi kullanan Şanlıurfalı üretici sayısı 11 bin 247 kişiye, toplam kredi bakiyesi de 2 milyar liraya yükselmiştir. Hükümet olarak çiftçilerimize desteğimizi her geçen gün arttırmaktayız ve bu desteklerden memleketin çiftçileri azami üçlüde yararlanmaktadır.

Buna göre ilimize sağladığımız tarımsal destek ödemeleri 2021 yılında 1.4 milyar liraya, 2022 ve 2021 döneminde ise 14.8 milyar liraya ulaşmıştır. 2021 yılında Konya’dan sonra en fazla tarım üretimi desteği sağlanan ilin Şanlıurfa olduğunu ifade etmek istiyorum.

 Çiftçilerimiz ve üreticilerimizin yanı sıra esnafımızı da her daim gözetiyor, finansmana erişimlerini destekliyoruz. Halk Bankasından kredi kullanan Şanlıurfalı esnaf ve sanatkarların sayısı 2021 yılında 23 bin 554 kişiye, toplam kredi bakiyesi de 2.1 milyar liraya ulaşmış durumdadır.

Sanayinin hızla geliştiği Şanlıurfa’mızda her geçen gün yeni yatırımlar kazandırmakta ve yeni yatırımcılara kavuşmaktayız. Bizler de verdiğimiz desteklere ilaveten sanayicilerimizin potansiyelini arttırmak için altyapı yatırımlarını arttırmaktayız. Gıda İhtisas ve Siverek OSB’lerindeki altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla OSB sayısı toplam 6’ya ulaşacaktır” dedi.