07-Aralık-2021 - Salı

Nijeryalı, Faslı ve Suriyeli Gençler AK Parti Urfa İl Başkanlığını Ziyaret Etti

27-10-2021 13:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ziyaretinin ardından ona hayranlığını ve muhabbetini dile getiren Nijeryalı Muhammed Paul Tebite ERİBO AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret ederek üye olmayı ve AK Parti ailesine katılmak istediğini AK Parti Şanlıurfa İl başkanı Abdurrahman Kırıkçı’ya iletti. Nijeryalı Muhammed Paul Tebite ERİBO ile yakından ilgilenen AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı yasal nedenlerden dolayı resmi üye kaydını yapamadıklarını ancak ERİBO’yu fahri üye olarak kabul ettiklerini ve kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu iletti.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’yı ziyarete gelenler arasında Fas uyruklu Said BORANTAN ve Suriye uyruklu Musab ALCHO’da AK Parti’ye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan muhabbetlerini dile getirerek Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduklarını aktardı. Ülkelerinde de Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan yoğun ilgi ve alakayı aktaran yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye’de oldukları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, “AK Parti için Türkiye’de yapılan negatif algının ne kadar anlamsız, ne kadar haksız olduğunun fotoğrafını görüyoruz burada. Nijerya’dan Muhammed kardeşimiz bugün AK Parti’ye üye olmak için İl Başkanlığımızı ziyarete geldi. Biz belgelerine baktık geçici izin belgesi olduğun için üye kaydını gerçekleştiremedik ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alınca kendisini üye yapacağız, söz verdi. Ama biz buna rağmen onu fahri üye yapalım dedik rozetini taktık kendisini tebrik ediyoruz. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımızın gönül coğrafyası çok geniş Fas’tan Said, Suriye’den Musab’ta bizi ziyarete geldiler. Cumhurbaşkanımızın gönül coğrafyasının vatandaşları AK Parti’ye olan muhabbetlerini bugün bizleri ziyaret ederek ortaya koydular. Bizlerde kendilerine bir kez daha ziyaretlerinden ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.