24-Ocak-2022 - Pazartesi

Numan Kurtulmuş: Hangi Yatırımı Yapıyorsunuz? Diyenlere Urfa’yı Gösterin

07-01-2022 14:04

NUMAN KURTULMUŞ: TÜRKİYE 2021’DE BÜYÜMEDE DÜNYADAKİ İLK 2-3 ÜLKESİNDEN BİRİ OLDU
Türkiye’nin 2021 yılında Dünya’da örnek gösterilecek bir büyüme trendi yakaladığını söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş,”Dünyadaki ilk iki üç ülkesi olarak büyük bir büyümeyi sağlamış oldu.” dedi.
Şanlıurfa’da Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yaptığı toplantıda konuşan Numan Kurtulmuş, alınan tedbirler sayesinde Türkiye’nin 2021 yılında 225 milyar dolarlık bir ihracat seviyesine ulaştığını dile getirdi. Türkiye’nin cari açıkta ve bütçe dengelerinde de fevkalede önemli makro gelişmeler, istikrar sağladığını aktaran Numan Kurtulmuş konuşmasını şöyle sürdürdü; 
 “Bu şunu gösteriyor; pandemi şartlarına rağmen Türkiye’de tezgahı dağıtmama kararlığımızın sonuç verdiğini görüyoruz. Türkiye’de her gün hani bazıları diyor ya ‘Ne yapıyorsunuz? Hangi yatırı mı yapıyorsunuz?’ diyorlar ya. Şanlıurfa’daki Organize Sanayi Bölgesini gösterin. Cumhurbaşkanımızın gittiği illerde yapmış olduğu açılışta onlarca yüzlerce fabrikanın yada ekonomik kuruluşların açılışların yapıldığını hatırlatın. 
TÜRK EKONOMİSİNİN BAŞARISINI ANLATTI 
Şanlıurfa son dönemlerde özelikle Türkiye’nin gurur kaynağı olan TURCOVAC aşısı üretildi ve Türkiye’deki tüm şehir hastanelerinde Şanlıurfa’da üretilen TURKOVAC yerli aşımız vatandaşımızın kullanımına sunulmuştur. Türk ekonomisinin başarısını göstermesi bakımından bu çok önemlidir. Türkiye bu ivmesini devam ettirdiği sürece yakın zamanda Allah’ın izniyle kendi milli uçağını yapacak. Bu alanda da dünyada rekabet eder öncü ülkelerden birisi haline gelecek. Yeni kendi milli arabamızı dünya piyasalarına tanıttık. Bunların hepsi iftihar edeceğimiz gelişen büyük Türkiye olma istikametindeki yürüyüşlerinin işaretleridir. 
DEMOKRASİ, HUKUK, ÖZGÜRLÜK VURGUSU YAPTI
Türkiye’nin yeniden güçlü bir Türkiye olmaktan başka bir seçeneği yoktur. Bu sadece siyasi bir tercih değil. Türkiye’yi için mecburi bir istikamettir. İçeride birlik ve beraberliğimizi koruyarak, farklılıklarımızı bir zenginlik aracı görerek yolumuza devam etmek zorundayız. İçimizdeki farklılıkların nasıl ayrıştırma vesilesi olarak kullanıldığını maalesef uzun yıllardır PKK ve benzer terör örgütlerinin o hain planları sayesinde gördük. Bu farklılıkların ayrıştırma aracına dönüştürüldüğünde bir ülkenin ne hale gelebileceğini de hemen komşumuz olan Suriye dolayısıyla gördük. Dolayısıyla birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi artırarak yolumuza devam edeceğiz. İçeride demokrasiyle farklılıkları bir arada buluşturabilen, özgürlükleriyle ve hukuk devleti üstünlüğü ile yol alan bir Türkiye olarak istikametimize yürüyeceğiz.
Video Yükleniyor...

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.