24-Ocak-2022 - Pazartesi

Nureddin Nebati Ve Nişantaşı! İşte Bilinmeyen Yanları

Şanlıurfa Viranşehirli olan çiçeği burnunda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati aynı zamanda bir iş insanı. İşte o bilinmeyen yanları. 

02-12-2021 13:52

Akaryakıt ve tekstil işi yapan Nureddin Nebati’nin sahibi olduğu şirketin niteliği çok yüksek olması dikkat çekiyor. Türkiye’nin en pahalı caddesi olan Nişantaşı’ndaki Abdi İpekçi Caddesi’nden Gucci, Prada gibi en pahalı markaların arasında çocuk giyim mağazası B&G Store’nin sahibi olan Nureddin Nebati, İtalya’nın lüks ve pahalı çocuk giyim ürünlerini Türkiye’nin hali vakti yerinde kemsiyle buluşturuyor. Ticaretini kardeşi Seyid ile birlikte yapan Nureddin Nebati, bir yandan lüks giyim ithalatı yaparlarken bir yandan da Riccione adlı kendi markasını Dünyanın değişik ülkelerine ihraç ediyor.

Urfalı ağa çocuğu olan Nureddin Nebati’nin Şanlıurfa’da büyük arazileri de bulunuyor. Ancak Nureddin Nebati daha önce yaptığı bir açıklamasında tarım ve çiftçilikle ilgili şunları söylemişti; “Çiftçilikte hiçbir kâr yok. Oradaki arazilerin elde ettiği gelirle geçinme şansımız olamaz. Babamız bize ‘Ağa çocuğusunuz ama ağalık yapmayın. Aşiretlik, ağalık eskidendi, siz okuyun’ dedi. Biz ağa değiliz. İstanbul'a gelip üniversite okuduk”

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.