17-Temmuz-2019 - Çarşamba

ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü Şanlıurfa’da

Bir takım temaslara bulunmak üzere Şanlıurfa ya gelen ÖĞDER genel başkanı Hamdi Sürücü ÖĞDER il temsilcisi Yunus Yeğin ve yönetim kurulu üyeleri ile toplantı yaptı.

22-06-2019 19:04

Şanlıurfa da ki Milko il temsilcileriyle de bir toplantı yapan genel başkan Sürücü sonrasın da ÖĞDER il temsilcisi Yunus Yeğin ile basın açıklaması yaptı.

Genel başkan Sürücü açıklamasında; "Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak biz Türkiye de 63 ilde 64 şubemizle çalışmalarımızı yapıyoruz.

Şuurlu öğretmenler derneğinin mahiyeti nedir birkaç cümle ile bunu söyleyelim  bu gün dernek olarak Türkiye’nin eğitim sorunları ile ilgili eksikleri ortaya koymak ve bu eksikliklerin düzeltilmesi için milli eğitimin çalışmalarına destek olmak bunu için uğraşıyoruz çünkü  bu gün görüyoruz ki Türkiye’de ve dünyada nesiller ahlaken çöküşe doğru gidiyor özelikle yüzde 99’ü Müslüman olan Türkiye de gençliğimizin gidişatı iyi değil burada eğitimin üzerine düşen çok görevler var, bu görevlerin tamamlanması için ve bu görevlerin eksiksiz yapılması için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz

Bugün Türkiye de eğitimin en büyük sıkıntısı eğitimin yönünün ve referansının iyi olmamsı çünkü eğitimin yönü batıdır refaransı batıdır Avrupa birliğidir. Avrupa bir referanslı bir eğitim Türkiye ye bir hayır getirecek değildir. Bizim inancımızı, kültürümüzü, ahlakı değerlerimizi temel alan bir eğitim düzeninin olmasıdır bizim arzumuz biz bunun için uğraşıyoruz milli eğitim bakanlığına da bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Milli eğitim bakanlığını yaptığı ders kitapları ilgili çalışmalarımızda ders kitaplarında bizim İnancımıza uyuşmayan yerleri tespit edip bunun düzeltilmesi için bakanlığa tekliflerde bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.