Şanlıurfa’da YKS sınavına girecek öğrenciler, sınav saatinden önce sınav merkezlerine geldiler. Öğrenciler sınavda ter döktü aileler dışarda dua etti. 

Sınava girecek öğrencileri, aileleri yalnız bırakmadı. YKS sınavı için Eyyübiye İlçesi Buhara Okullar Kampüsüne gelen öğrencilerden bazıları belgeleri eksik olduğu için geri çevrildi. Öğrencilerin büyük bölümünün heyecanlı oldukları gözlendi.  Sınava giren öğrencilere ÖSYM ücretsiz kolonyalı mendil dağıtılırken okul çevrelerinde geniş güvenlik önlemi alınması da dikkat çekti.

Arkadaşını sınava getiren Sümeyye Kolbüken “Arkadaşım sınavda. Ona dua ediyorum. Onu motive ettim.  2. Kez sınava girdi. Daha farklı hedefleri var diye motive etmem lazımdı, motive ettim. Başarılar diledim. Önceden istediği bölümü kazanamadığı için baya bir heyecanlıydı. Bu seferde olmaz mı diye baya bir heyecanlıydı.” ifadelerini kullandı.

Abide Kavşağının Bir Kısmı Trafiğe Kapanıyor Abide Kavşağının Bir Kısmı Trafiğe Kapanıyor

Öğrenci velisi Şükrü Kaplan da “Biz öğrencilerimizi burada bekliyoruz. Onlara dua ediyoruz. Elimizden başka bir şey gelmiyor. Ancak elimizden gelen dua etmek. Biz sınav sonucunu onlardan daha fazla merak ediyoruz.”dedi.