27-Ekim-2021 - Çarşamba

Önlem Alınmayınca Üst Geçit Süs Olarak Kaldı

Şanlıurfa Haliliye ilçesinde bulunan Abide Köprülü kavşağının hemen yanında bulunan üst geçit sadece süs olarak kaldı.

26-09-2018 09:19

Şanlıurfa Haliliye ilçesinde bulunan Abide Köprülü kavşağının hemen yanında bulunan üst geçit sadece süs olarak kaldı. Yeterli önlemlerin alınmamasından dolayı yolu kullanan yayalar hayatlarını tehlikeye atıyor. Neredeyse günün her saati yoğun bir araç trafiğine sahip olan Abide Kavşağı tünelinin girişinde karşıdan karşıya geçen yayalar hem kendilerini hem de trafiği tehlikeye atıyor. Sık sık ezilme tehlikesi atlatan yayalar buna rağmen üstgeçidi kullanmıyor.

Abide Köprülü Kavşağının hemen yanı başında bulunan üstgeçide rağmen yayalar hayatlarını tehlikeye atıyor. Yoğun araç trafiğine rağmen her gün demirleri aşarak karşıya geçmeye çalışan yayalar arasında kadın, çocuk, yaşlı ve gençlerin bulunması ayrı bir şaşkınlık yaratırken öte yandan bunların önüne geçilmesi için yapılan çalışmaların da yetersiz olduğu görülüyor.

Abide Köprülü Kavşağının Mardin istikameti şeridinde içe doğru takılması gereken demir çitlerin takılmaması yayaların burayı daha rahat kullanmalarına olanak sağlıyor. Eksik takılan demir çitler, üstgeçidi kullanmayı tercih etmeyen yayaların yoldan geçmesi için adeta teşvik rolü görüyor. Ölümle dans eden yayalar kendileriyle birlikte sürücülerin de hayatını tehlikeye sokuyor.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.