Urfaspor Teknik Direktörü Kemal Kılıç'ın takımın genel durumunu değerlendirdiği açıklamasında “Önümüzdeki 4 maçı da lider olursak geçersek, büyük bir öz güvenle yolumuza devam edeceğiz. ”dedi.

“Başarmak istiyoruz; başarının adı da Şampiyonluk.” Diyen Kemal Kılıç, takımdan memnun olduğunu ancak oyunun biraz daha gelişmesi gerektiğini söyledi.

7 haftayı iyi geçirdiklerini dile getiren Kemal Kılıç, oyunlarının dört dörtlük olmasa da güçlerini gösterdiklerini aktardı. İlk etap olarak kendilerine güvenenleri mahcup etmediklerini aktaran Kemal hoca, bir bütünlük içerisinde bakıldığında daha hiçbir şeyi başarmadıklarını vurguladı. 

Şanlıurfaspor, Nazilli Karşılaşmasına Hazır Şanlıurfaspor, Nazilli Karşılaşmasına Hazır

Bundan sonra oynayacakları 4 maçtaki takımların hepsinin grubun şampiyonluk adayları olduğunun altını çizen Kemal Kılıç, açıklamalarını şöyle sürdürdü;  “Şuan İnegül puan olarak düşük ama çok iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Ondan sonraki 3 takımda şampiyon adayları. Erzincan, Düzce, Menemen şampiyon adayları.

Şunu söyleyeyim; bu maçları geçerken lider olarak devam edersek muazzam bir öz güvenle yolumuza devam ederiz. Bu 4 maç hem sıralamadaki yerimiz hem de neler yapacağımızı belli edecek. Takımımdan memnunum ama oyunumuzun biraz daha gelişmesi gerekiyor. Kupa maçı ile 7-8 gün içerisinde Çarşamba-Pazar 5’inci maçı oynayacağız.

Dolayısıyla çok ciddi maç trafiği yaşıyoruz. Oyuncularımıza güveniyoruz. Tabi bizim şu avantajımız var. Kadro derinliğimiz çok iyi. Sahaya 2 eşit kadro çıkartabiliyoruz. Bu da çok önemli. Bu durum hem rotasyona girmekte hem de kupa maçlarını oynamakta bir zorluğumuz olmuyor.”

Kemal Kılıç'ın İşte O değerlendirmesi