Şanlıurfalıların da bu imkandan faydalanması için AK Parti MKYK Y. Üyesi Vildan Polat Milli Eğitim Bakanlığı’nın müjdesiyle ilgili detayları açıkladı.

Vildan Polat,  Ortaokuldan sonra Liseye devam etmeyenlerin kayıtlarını yaptırmaları durumunda hem sigortalarının yatırılacağı hem her ay devlet tarafından 1276 TL para verileceği hem de lise diploması alacakları açıklandı.  Vildan Polat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu müracaatların 4 şubat tarihine kadar devam edeceğini ve yaş sınırlamasının olmadığını belirtti.

Vildan Polat’ın paylaştığı bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaokul mezunu olup liseye kayıt yaptırmayan yahut kayıt yaptırıp Liseye devam etmeyen (ara sınıflar dahil) herkese bir imkan tanıdı.

Bu durumda olanlar 4 Şubat 2022 tarihine kadar bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine (Meslek Lisesine) kayıt olması durumunda bu güne kadar devam etmiş sayılacak. Sigortası yapılacak ve her ay Devlet bu öğrencilere 1276 TL ve üzerinde ücret verecek, ayrıca lise diploması almaya da hak kazanmış olacaklar. 

Yaş şartı aranmaksızın bu durumda olanların ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak üzere en yakın Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine (Meslek Liselerine) başvurmaları gerekiyor.