23-Mart-2019 - Cumartesi

OSB'den Güzel Haber Var!

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Atıksu Arıtma Tesisinde kullanılan elektrik enerjisinin bir kısmının geri ödeneceği açıklandı.

20-12-2018 14:38

Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, Çevre Kanununun 29'uncu Maddesi ve 'Atıksu Arıtma Tesislerinin Teşvik Tedbirlerinden Faydalanması' yönetmenliği çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yaptıkları başvurunun onaylandığını bildirdi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bölgemizde bulunan Atıksu Arıtma Tesisimiz Uluslararası standartları taşımaktadır. Arıtma Tesislerinde kullanılan elektrik enerjisinin bir kısmını geri ödemesine yönelik teşvik uygulamasına, tesisimize güvenerek başvurmuştuk.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başvurumuzu onayladı.

Bundan sonra Atıksu Tesisimizde elektrik giderlerinin % 50’si Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından geri ödenecektir. Arıtma tesisi elektrik giderinin %50’sini müdürlüğümüze geri kazandırmış olduk. Ayrıca Şanlıurfa'da bu teşviki hak eden tek kurum durumundayız. Organize Sanayi Bölgemize daha çok hizmet sunabilmek için daha çok çalışmaya, proje üretmeye devam ediyoruz” denildi.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.