Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan 2022 yılı 'Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri' açıklandı. Özel Metrolife Hastanesi, Klinik Kalitesini Tescilledi

Açıklanan Sağlıkta Kalite Değerlendirmesinde, Güneydoğu’daki birçok ilin yanı sıra yurt dışından Irak, İran gibi ülkelerden hastaların tercih ettiği Şanlıurfa’nın en köklü sağlık kuruluşu Özel Metrolife Hastanesi birinci oldu. 

Devteşti Çocuk Polikliniği Açıldı Devteşti Çocuk Polikliniği Açıldı

Şanlıurfa’nın en donanımlı ve her branştan alanında Türkiye’nin saygın doktorlarının bulunduğu Özel Metrolife Hastanesi, Sağlık Bakanlığının Kurumsal Kalite Değerlendirmesinde 94.7 puan alarak Klinik Kalitesini yeniden tescilledi.

Urfa’da birinci olan Metrolife Hastanesi’nin Başhekimi Dr.Cengiz Karakucak yaptığı açıklamada; “İşinizi çok iyi yaparsanız, çalışırsanız, başarı da sizin peşinizden gelir. İşimizi eksiksiz ve güzel bir şekilde yapıyoruz. Bizim için başarı varılacak bir yer değil. Başarı uzun süre yürünecek bir yoldur. Sağlık Bakanlığı’nın bugün açıkladığı Kurumsal Kalite Değerlendirmesinde aldığımız 94.7 puan da işimizi ne kadar iyi yaptığımızın göstergesidir. Hastanemizde çalışan her bir arkadaşımı yürekten kutluyorum. Hastanemiz Klinik Kalitesini yeniden tescilledi. Bu başarı Şanlıurfa’mıza armağan olsun” dedi.