AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, Vatandaşların DEDAŞ'ın kazı sonrası kapanmayan yollardan rahatsız olduğu şikayeti üzerine "Gördüğünüz Yerde Durdurun İzin Vermeyin" dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olan ve Viranşehirli olan Halil Özşavlı'ya vatandaşların DEDAŞ'ın kazı çalışmaları sonrası yolun yapılmadığını, kapanmayan yolların çamur ve çukara dönüştüğü şikayetini almasıyla "Gördüğünüz Yerde Durdurun İzin Vermeyin" dedi. Milletvekili Özşavlı'nın şikayeti dinlediği ve ilçede DEDAŞ Ekibine izin vermiyorum diyerek destek çıktığı video paylaşılmasının ardından Viranşehirli vatandaşlar Milletvekilii Özşavlıya teşekkür etti.

"GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE DURDURUN İZİN VERMEYİN"

Milletvekili Özşavlı'nın konuşmasında "Sokaklarımız Kazılı ve Parçalanmış Kalmayacak, bu şekilde haber veriyorum. Kazı işine birşey demiyorum, fakat yürümez ise 1 Ekimden itibaren yasak devreye girmiştir. Gördüğünüz yerde durdurun izin vermeyin. Bende gelir en başta onların (vatandaşların) başında size karşı direnirim" dediği görüldü.

VATANDAŞLARIN ŞİKAYETİ ÜZERİNE İNCELEEME YAPTI

İZİN VERMİYORUM DEDİM

Yapılan konuşmanın ardından bir sonraki görüntüde ise Viranşehir ilçesinde DEDAŞ Ekiplerinin çalışma yapacağını duyan Özşavlı, görevlilere benim vatandaşım anlayışlıdır, bu şekilde anlatırsak anlayış gösterir. Vatandaş korktu artık 2 yıldır kazı yapılmış parçalanmış artık izin vermiyorum" dedi. Vatandaşlar ile beraber sokak ve caddelerdeki kazımı yapılan ve yapımı tamamlanmayan çalışmaları yerinde inceledi.

Cevheri, Tarım Bakanıyla Görüştü GES'i Hatırlattı Cevheri, Tarım Bakanıyla Görüştü GES'i Hatırlattı

YOL VE CADDE ZARAR BEDELLERİ ÖDENDİ

Öte yandan, DEDAŞ görevlilerinden aldığımız bilgiye göre, Alt Yapı Koordinasyon Merkezini (AYKOME)^ye yapılacak olan çalışma ve kazı çalışmalarının bildirildiği bilgi dışında kazı çalışmasının yapılmadığını ve çalışma yapımında zarar gören yol ve caddelerin yapımı için gerekli masrafların ödendiği belirtildi.