Pandemi İle Birlikte Hangi Bitkilere Talep Arttı?

Havaların soğumasıyla her yıl rağbet gören kış çayları, bu yıl pandemi dolayısıyla enfeksiyon riskinden korunmak isteyenlerin gözdesi olmayı başardı. Vatandaşlar, kekik ve zerdeçala yoğun ilgi gösteriyor.

13-01-2021 23:00

Pandemi ve soğuk havalar aktarlara talebi artırdı. Bağışıklık sistemini korumak isteyenlerin talebiyle satışlar ortalama yüzde 20 oranında arttı. Attarlar ise bazı hazır kış çaylarının ölçülü kullanılması noktasında çeşitli uyarılarda bulunuyor.

Vatandaşların bilinçli olunması gerektiği konusunda tüketiciyi uyaran attarlar, ölçülü kullanılmasını belirtiyor.
Attar Mehmet Gişioğlu, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, özellikle vatandaşların Adaçayı, Zahter, Yabani Kekik, Zerdeçal gibi çeşitli otlara vatandaşların yoğun taleplerinin bulunduğunu söyledi. Gişioğlu, şöyle konuştu:”Bitkisel olduğu için şu aşamada zerdaçalın, zencefilin mikrop kırıcı özelliği bulunuyor. Solunum yolları ve akciğerdeki bronşları temizleme özelliği bulunuyor. Akciğer zarı iltihabına birebir bir geliyor. Vatandaşların özellikle ölçülü kullanmaları tavsiye ederim. Çok kullanınca çok fazla etki edecek bir şey yok. Her şeyin ölçüsünde fayda vardır. 1 bardaktan fazla bitki çaylarını tüketmemeleri gerekiyor. Bitkisel ürünleri, hasta olmadan önce tüketsinler. Tedbiri alalım ki hastalandığımızda çabuk atabilelim. Kullandıktan sonra faydası baya görülüyor.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.