Peki Sizce Ne Yapılmalıydı ?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yıktırılan eski hizmet binasının yerine yapılacak olan proje ilk defa gün yüzüne çıktı.

05-08-2021 10:01

Yıkımı gerçekleştirilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Caddesi üzerindeki 39 yıllık eski hizmet binasının yerine yapılacak olan proje gün yüzüne çıktı. Alanda inceleme yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, projenin taslağı hakkında bilgi aldı. Hazırlanan projenin krokisini inceleyen Beyazgül, yetkililerle istişarede bulundu.

İlk defa gün yüzüne çıkan projede meydanın orta kısmına denk gelecek bir kafe, kafenin altında tuvaletler, sağ tarafında süs havuzu gibi bazı yapıların olduğu gözlendi. Meydanda ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışması da yürütüleceği öğrenildi. Yapılacak projede tarihi Millet Hanı'nın önünün kapanmamasına dikkat edileceği belirtildi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Mehmet yılmaz
3.4 ayda etrafınıı kapattınız 8 ay sonra yaparasınız ufacık bir yere yeşilendirme için ille projemi gerekir 100 metrelik alanı proje ne alaka yıkılıp yapılmasıydı hemen şehrin göbeginde akpartiye yapılmayacak hareketleri bunlar vatandaş şehrin göbegin de kızılay meyandııda altı otopark üstü yeşil alan yapılmalı henüz bir gelişmede yok