19-Ocak-2022 - Çarşamba

Psikiyatri hastalarının el sanatları sergisi ziyaretçilerini bekliyor

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi toplum ve ruh sağlığı biriminin katkılarıyla Psikiyatri hastalarının emek vererek yapmış oldukları el sanatları sergisi, Şanlıurfa Belediye sergi salonunda İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Himme..

16-10-2018 16:46

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi toplum ve ruh sağlığı biriminin katkılarıyla Psikiyatri hastalarının emek vererek yapmış oldukları el sanatları sergisi, Şanlıurfa Belediye sergi salonunda İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Himmet DURGUT, Hastane Başhekimi İdris DAG Başhekim Yardımcıları Dr. Aziz AKIL ve Dr. Gülben SARAÇOGLU tarafından açılış gerçekleştirildi.
Sergide emeği geçen personellere teşekkür belgelerini İl Sağlık Müdürü taktim etti.
Himmet DURGUT açılış konuşmasında;
Sağlık bakanlığımızın geliştirdiği politikalarla hastalarımızı hastanelerde değil de hayatın içinde var olmaları için toplum ve ruh sağlığı projeleri geliştirildi Bizler bu tür psikolojik hastalıkları olan hastaları uğraş terapileri kapsamında etkinliklere katılmalarını sağlıyoruz hastalarımızın işlevsellik kayıplarının ortadan kaldırılmasını hedefleyerek onları tekrar gündelik yaşamda hayatın akışına ortak ediyoruz bu durumu daha iyi konumlara getirmek için tüm sağlık çalışanları olarak daha fazla gayret sarf edeceğiz dedi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.