12-Haziran-2021 - Cumartesi

PTT’deki Sorunlar Yine Dile Geldi: Mekan, Personel, İş Yükü Fazlalığı

Şanlıurfa’daki PTT’lerde yoğunluklar devam ediyor. Yaşanan sorunlar personeli zor durumda bırakmaya devam ederken yetkililerden sorunlara çözüm bulunması istendi.

10-06-2021 21:44

Kentteki PTT’lerde yoğunluklar devam ediyor. Personel ve mekan eksikliği, pandemi ve diğer sebepler bu alandaki sıkıntıları çıkalmaz hale aldırırken Haber-Sen Şanlıurfa Şube Temsilcisi Taha Yasin Beyaz de sorunları sıraladı.
Haber-Sen Şanlıurfa Şube Temsilcisi Taha Yasin Beyaz, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, PTT’lerdeki yoğunluğa dikkat çekerek yetkililerden çözüm bulunmasını istedi. Bazı kalemlerin kendi alanlarıyla ilgili olmadığına dikkat çeken Beyaz, sorunun çözümü için iş yükünün azaltıması gerektiğine dikkat çekti.

MEKAN VE PERSONEL EKSİKLİĞİ HAT SAFHADA
Beyaz, şöyle konuştu:”PTT’lerdeki personel eksikliği hat safhada ödemeler nakdi destek faturaların ödenmesi noktasında PTT lerin önünde istenmeyen görüntüler uzun kuyruklar oluşuyor. Özellikle bu salgın döneminde de çoğu zaman görüyoruz istenmeyen durumları sağlık açısından büyük tehlike oluşturmaktan personel üzerinde de bu noktada ciddi bir ışık var. Bazı ödemelerin PTT yüklenmesinden dolayı sosyal yardımlar olsun. Fatura ödemeleri olsun. Personel eksikliği ve mekan - ne katarsak. Şube sayılarımız çok az, bu noktada eksiklikler yaşanıyor.

SOSYAL YARDIMLAR VE ELEKTRİK FATURALARINA ÇÖZÜM BULUNSUN !
Yeteri kadar personel alımı olsa. Yeteri kadar sıvı açılıp Ok o zaman iş yükü hafifleyecek vatandaşların da Mazereti giderilmiş olacak acilen PTT ki Gerekli acil olmayan ödemelerin kaldırılması gerekiyor. Yetkililere sesleniyoruz: Bu noktada gerekenlerin yapılmasını istiyoruz. Sosyal yardımlar olsun. Elektrik yardımları olsun. Direkt abone numarasından kesilip kartları aktarılabilir, hesapların aktarılabilir çözüm istiyoruz.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.