27-Şubat-2020 - Perşembe

Rejimden Kaçan Suriyeliler Sınır Kapısına Dayandı! Kapılar Açılmayınca Olanlar Oldu

Suriye'de devam eden bombalı saldırılardan kaçan binlerce Suriyeli Türkiye sınırına dayanınca bölgeye asker ve polis birlikleri kaydırıldı.

30-08-2019 18:57

Rusya savaş uçakları ve ESAD güçlerinin bombalı saldırıları sonrası binlerce Suriyeli evlerini ve yerlerini terk ederek Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Atme kasabası ve Cilvegözü Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Bab- El Hava Sınır Kapısı yakınlarında toplandı. Kaçan binlerce Suriyeli Türkiyesınırına dayanınca da bölgeye asker ve polis birlikleri kaydırıldı.

Suriye'de, Türkiye sınırına yakın bölgelerde cuma namazı çıkışı çok sayıda kişi, rejimin saldırılarını protesto etmek için Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Atme kasabası ve Cilvegözü Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Bab- El Hava Sınır Kapısı yakınlarında toplandı. Araçlarının kornalarına basarak, rejim aleyhine sloganlar atan kalabalık, İdlib'deki insanlık dışı saldırıların durdurulması için dünyanın harekete geçmesi çağrısı yaptı.

Bu sırada kaçak halde Türkiye'ye girmeye çalışan Suriyeliler kapıların açılmaması üzerine Hain Türk ordusu sloganları atıp , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını yakarak askerimize taşla saldırdı. 

SINIRA TAKVİYE KUVVETİ GÖNDERİLDİ

Bu gelişmeler üzerine Reyhanlı bölgesindeki sınır hattına asker ve polis birliklerinden oluşan takviye ekipler gönderildi. Bölgede geniş güvenlik önlemi devam ediyor.

Rejimden Kaçan Suriyeliler Sınır Kapısına Dayandı! Kapılar Açılmayınca Olanlar Oldu

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.