Rektör Yardımcısı Oymak'tan ŞUÇGAD'a Ziyaret

Harran Üniversitesi Rektör Yard. Prof. Dr. Seyit Ahmet Oymak, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak’ı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. 

15-05-2019 20:03

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğine ziyaretler devam ediyor. Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Ahmet Oymak Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak’ı dernek binasında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Gülebak, Rektör Yard. Oymak’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Gülebak, daha öncelerinde basın ile üniversite arasında yaşanan iletişimsizlik sorunlarını Rektör Yard. Oymak’a iletti. Rektör Yard. Oymak’ta, Gülebak’ın kendilerine gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. 

‘Üniversite ve basın arasında mesafe olmamalıdır’ 

Harran Üniversitesi’nin geçmiş dönemlerde basınla arasında kopukluğun yaşandığı bununda üniversiteye büyük zarar verdiğini belirten Başkan Gülebak, “Basın olarak geçmiş dönemlerde Harran Üniversitesi ile büyük bir iletişi kopukluğu mevcuttu. Yapılan çalışmalar tam anlamı ile basına aktarılmadığı gibi basınla pek yakınlaşma olmuyordu. Üniversite hepimizin üniversitesidir. Şehrimizin üniversitesinin ve eğitiminin en iyi yere gelmesi için elimizden gelen her çalışmanın içinde bulunmak isteriz. Ama daha önceki dönem rektör bununla ilgili çok sıkıntılıydı. Basınla birlikte üniversitemiz çok daha güzel yerlere gelebilir” ifadelerini kullandı.

’Basınımızla birlikte üniversiteyi kalkındıracağız’ 

Rektör Yard. Oymak da, “Bu kadim olan üniversitemizde yetersiz politikalardan dolayı bir türlü tamamlanamayan, eksik bir durumda kaldı. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle üniversiteye İstanbul’dan, İTÜ’den Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik hocanın Rektör olarak atandı. Rektör Beyin üniversitede yeni bir değişim havası kattığını düşünüyorum. Başarı için mücadele eden herkese şükran ve minnet borçluyuz. Yeni rektörü beyle birlikte bizlerde üniversitemizi en iyi yere getirme planı içindeyiz. Daha önceki dönem hatalar yapılmış ve çalışmalar çok geride kalmış olsa da biz üniversite ile şehri birbiri ile kaynaştıracağız. Bu alanda basınımıza büyük bir ihtiyacımız var, basın şehrin dili, kulağı gözüdür bundan dolayı bizde basınımızla sürekli iletişim halinde olup üniversitemizi şehrimizde ve ülkemizde en iyi noktaya getirmenin çabasında olacağız” şeklinde konuştu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.