29-Eylül-2021 - Çarşamba

Resmi Hesaptan Duyurdular!

Şanlıurfaspor Kulübü yönetimi maddi sıkıntılar nedeniyle dün aldığı kararda genel kurul toplantısı yapma kararı aldı.

04-10-2018 14:26

Şanlıurfaspor’da maddi imkansızlıklar nedeniyle sorunların arkası kesilmiyor. Önce futbolcular ödemelerin yapılmadığı gerekçesi ile antrenmanlara çıkmama kararı aldı. Ardından kulübün 16 aydır ödemediği elektrik borçları yüzünden Dicle Elektrik kulübün elektriklerini kesti. Kulübün toplam elektrik borcunun 220 bin TL civarında olduğu öğrenildi.
 
Şanlıurfaspor kulüp başkanı Emin Yetim yaptığı açıklamada, “"Kulübümüzün 16 aydır ödenemeyen 219 bin lira borcu nedeniyle elektrikleri kesildi. Maddi sıkıntıların giderilmemesi durumunda takımımız dağılmak zorunda kalabilir. Takımın alacaklarından dolayı peşinatlarını ve primlerini alamayan futbolcular antrenmana çıkmadılar. Futbolcular kendi açısından haklı. Çoğu futbolcularımız peşinatlarını bile alamadı. Yine bütün futbolcularımızın primleri içeride en azından futbolcularımız primleriyle desteklense bu kadar sorun da olmazdı. Yaklaşık kulübümüzün 40 milyon borcu vardır. Bu borçlar eskiden gelen borçlardır. Eğer sorunlar çözülmese takım bu haftaki deplasman maçı olan Bugsaşspor karşına çıkmayacaktır." Diyerek tehlike sinyallerini verdi.
 
Son olarak Şanlıurfaspor yönetimi aldığı olağanüstü karar ile en yakın zaman kongre yapacaklarını açıkladılar. Kongrenin tarihi daha sonra açıklanacağı belirtildi.
Kulübün sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "KONGRE KARARI: Yönetim kurulumuz, bugün tesislerimizde yapılan toplantıda olağanüstü kongre kararı almıştır. Kongre tarihi kamuoyuna duyurulacaktır." denildi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.