Rışvanlı Derneği, Bir Umut Derneğini Ağırladı

Merkezi Şanlıurfa'da olan, 'Bir Umut Derneği' başkan ve yönetim kurulu Rışvanlı Derneğini ziyaret etti.

26-01-2019 19:54

Her iki derneğin üyeleri sohbet ederek birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin toplumda kaynaşmaya yol açacağına vurgu yaptı.
Bir Umut Derneği başkanı Mustafa Yücel yaptığı açıklamada; "derneklerinin kuruluş amacına uygun olarak, yılda yaklaşık 1000 aileye yardım ettiğini, dernek olarak hayır sever insanlarla ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gördüklerini... Dolayısıyla daha fazla hayırsevere ihtiyaç duyduklarını" ifade etti.

Rışvanlı dernek başkanı ve Eyyubiye Belediye encümeni, Yusuf Aktaşoğlu ise; "Bir Umut Derneği yönetimine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, yardımlaşmanın önemli bir faaliyet olduğunu, bu yardımlaşmanın her toplumsal duyarlılık taşıyan insanların yapması ve teşvik etmesi açısından desteklenmesi gerektiğini" vurguladı.

Toplantı da misafir olarak gelen, Uluslar arası yazarlar ve gazeteciler derneği başkanı, Sıtkı Aloğlu da, "dernekler ve STK'lar arasında birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin topluma ve kente hizmetin kalite getireceğini, bu anlamda her iki dernek başkanları ve üyeleri tebrik ettiğini" söyledi.
Daha sonra toplantı, tekrar buluşmak üzere, bu tür ziyaret ve dayanışmaları sık sık yapmak üzere karşılıklı teşekkür ve dualar ile sonlandırıldı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.