08-Mart-2021 - Pazartesi

Saadet Partisi Urfa’da Adeta Dağıldı!

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı’na Abdurahman Kırıkçı’nın getirilmesiyle kulislerde Saadet Partisi’ne Şanlıurfa’da çelme atıldığı yorumlarına neden oldu.

23-02-2021 12:10

Şanlıurfa’da büyük bir sürprizle karşılanan Abdurahman Kırıkçı’nın AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına getirilmesiyle Urfa’da Saadet Partisi adeta dağıldı.
ABDURAHMAN KIRIKÇI, AK PARTİ İÇİN STRATEJİK TECİH OLDU
 Milli Görüşün tabanından yetişen Abdurahman Kırıkçı’nın AK Parti İl Başkanı olarak belirlenmesinin ardından yaklaşık 4 yıldır Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı olan ve bugüne kadar AK Partiyi yerden yere vuran Niyazi Yanmaz, birçok AK Partili'den önce Kırıkçı'yı tebrik etti. Bu ılımlı yaklaşım Sadet Partisi’nin Şanlıurfa’da AK Parti’ye yakınlaşması olarak yorumlandı. Söz konusu yakınlaşma 17 Şubatta doruğa ulaştı. Şanlıurfa’da 16 Saadet Partili Belediye Meclis üyesi partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. 
FİTİLİ NİYAZİ YANMAZ ÇEKTİ
Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz’ın fitilini çektiği yakınlaşma ve belediye meclis üyelerinin AK Partiye geçmesi Şanlıurfa’da büyük yankı uyandırdı.  Saadet Partisi'nin Şanlıurfa’daki bu sarsıntısı dün yeni artçı sarsıntıları da beraberinde getirdi. Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz’ı ve istifa edenleri AK Partilileşme ile suçlayan 3 isim de Niyazi Yanmaz’ı suçlayarak Saadet Partisi'nden istifa etti. Bunlardan biri Saadet Partisi Şanlıurfa Karaköprü İlçe Başkanı Kasım Şaşkın diğeri Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Yusuf Tokmak ve Saadet Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Abdullah Direk oldu. Bu üç isim her hangi bir siyasi partiye katılmadı. Şimdi kamuoyu Niyazi Yanmaz’ın ne zaman AK Parti’ye geçeceğini merak ediyor.
ERDOĞAN SAADET PARTİSİ’Nİ MİLLET İTTİFAKI’NDAN KOPARMAYA KARARLI
Şanlıurfa’nın siyasi kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Oğuzhan Asiltürk ile yaptığı görüşmenin ardından Milli Görüş çizgisine yakın, Refah ve Fazilet partilerinde çeşitli görevler yapan isimleri AK Parti İl Başkanlıklarına getirmesi “Erdoğan Saadet Partisi’ni Millet İttifakı’ndan koparmaya kararlı” yorumlarına neden oldu. 
SADET PARTİSİNE ÜÇ İLDE ÜÇ İSİMLE ÇELME ATILDI
Erdoğan’ın Şanlıurfa’da izlediği yolu İstanbul ve Diyarbakır’da da izlemesi Saadet Partisi kulislerinde “AK Partinin bu hamlesi bizi de Cumhur İttifakının içine katma çabası. AK Parti, Şanlıurfa, Diyarbakır ve İstanbul’da atadığı il başkanlarıyla hem milli görüş tabanına hem de AK Parti tabanına mesaj veriyor” şeklinde değerlendiriliyor.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
OKUYUCU...
ANLATILANLAR DOĞRU...YORUMLANMA KÜLLİYEN YANLIŞ...NİYAZİ BAŞKAN İSTESEYDİ AKP KURULDUĞUNDAN BERİ VEKİLLİK YAPIYORDU ŞİMDİ...