16-Ocak-2021 - Cumartesi

Sağlık Bakanı Canlı Yayında Corona Aşısı Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca canlı yayında corona aşısı oldu.

13-01-2021 19:36

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, analizleri tamamlanan CoronaVac aşısı için “Acil Kullanım Onayı” verdi. Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk Corona aşısı, Ankara Şehir Hastanesi'nde Sağlık Bakanı Koca'ya yapıldı. Koca, "Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor. Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum, hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bakan Koca'nın Ardından Bilim Kurulu Üyeleri de Cnlı Yayında Aşı Oldu

Aşı için basın toplantısı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın toplantısı aracılığı ile canlı yayında aşı olduktan sonra Bilim Kurulu Üyelerinin aşılanmasına geçildi. Toplumun corona aşısına mesafeli bakmasından dolayı ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve bilim kurulu üyeleri yaparak toplumu ikna etmeye çalıştı. Fahrettin Kocadan sonra Bilim Kurulu Üyelerinden Mehmet Ceylan, Hasan Tezer ve Ateş Kara  aşı oldu.

Ankara Şehir Hastanesinde aşı gündemiyle toplanan Bilim Kurulunun basın toplanan konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Bakan Koca “Aşılar güvenlik testleri tamamlandı. Devlet Büyüklerimizin aşılanması örnek teşkil edecek.Yarından itibaren sağlık çalışanları aşılanacak."ifadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.