İhaleye 4 bankanın teklif sunduğunu hatırlatan Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir,” Sundukları rakamlar piyasa şartlarına ve hayatın gerçekleri ile bağdaşmayacak rakamlardır. Bankaların kârlarının yüzde 400’leri bulduğu bir dönemde teklif etikleri rakamlar sağlık çalışanlarının emeğini sömürme olarak tarafımızca değerlendirilmiştir.

Halil Fedai, HRÜ Hastanesinde Hasta Kabulüne Başladı Halil Fedai, HRÜ Hastanesinde Hasta Kabulüne Başladı

Daha geçen hafta çalışan sayısının Şanlıurfa’dan az olduğu illere verdikleri rakam ortadayken Şanlıurfa gibi çalışan sayısının ve aylık ödeme rakamlarının yüksek olduğu bir ille bu yapılanı kabul etmemiz mümkün değildir.

Tüm sağlık çalışanlarının merakla beklediği ihalede dağ fare bile doğurmamıştır. Yetkili sendika olarak komisyonda yer aldığımız bu ihalede bankaların takındığı bu tavrı tüm sağlık çalışanları adına şiddetle kınıyorum. Yeniden yapılacak ihalede bankaların piyasa koşularına uygun yeni tekliflerle gelmelerini bekliyoruz” dedi.

Sürecin başından bu yana yetkili sendika olarak İl Sağlık Müdürlüğü ile beraber çok yoğun bir mesai harcadıklarını dile getiren Abdulkadir Yabir, süreç boyunca desteğini esirgemeyen İl Sağlık Müdürümüz Prof Dr. Mehmet Gülüm’e destek hizmetleri başkanı Halil Beyazkendir’ e Servet Kayhan ve ihale komisyon başkanı Dr. Ahmet Kaya’ ya tüm sağlık çalışanları adına teşekkür etti.