27-Şubat-2021 - Cumartesi

Sağlıkçılar Gibi Muhtarlar da Numarataj Sorunu Yaşıyor

Pandemi dolayısıyla yaşlı insanların aşılanmaya başlanmasıyla sağlıkçılar ve muhtarlar, değişen sistem nedeniyle evlerin adreslerini rahat bulamıyor. Muhtarlar ve sağlıkçılar, ilgililere seslenerek sorunların çözülmesini istiyor.

19-01-2021 23:03

Paşabağı Mahalle Muhtarı Mehmet Aslan, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, pandemi süreci ile birlikte birtakım sıkıntılar yaşadıklarını belirtti. Aslan, şöyle konuştu:”Mahalleye gelen sağlıkçı arkadaşlar gibi biz de numarataj sorunu yaşıyoruz. İlgili kuramlar daha önceki numaraları değiştirip yeni numaralar binalara yapıştırdı. Mahallemize gelen sağlıkçı arkadaşlarımızı zora sokuyor. Biz buradan yetkililere seslenmek istiyoruz. Eski seriler, numaralar geri getirilsin ya da mantıklı bir sistem olsun, kolay bulunabilecek.

ADRESLER NET OLSUN, KOLAY BULUNABİLSİN
Mahallede tekrardan bütün adreslerin numaraları net bir şekilde bulunabileceği bir çalışma başlatılsın. Tekrardan bina sahiplerine bildirilsin.Tekrardan monte edilmesini istiyoruz. Bu numaratajdan dolayı sabahtan beridir 4 ayrı sağlık ekibi geldi mahallemize. Adreslerde bulamıyorum vatandaşların.

AŞI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE BULAMIYORUZ
Adreslerini bulamıyoruz. 90 yaş üstü vatandaşlar da Aşılama çalışmaları sürüyor. covid aşısı yaşlılar akrabaların yanında kırsal bölgelerde köylerde olabiliyorlar. Bir de numarataj sorunu eklenir. Daha büyük bir sorun yaşıyoruz.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
said yıldırım
sayın muhtarım sizler iyi ki varsınız sizle birlikte mahalle düzene girdi herşeyi yerli yerline oturmaya başladı cok sagolun varolun.