22-Temmuz-2019 - Pazartesi

Sahibinden.com Satılıyor mu?

Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Sahibinden.com, İngiliz Marks & Mann tarafından satın alınabilir.

20-02-2019 13:36

Kullanıcıların ve ticari işletmelerin kendi ilanlarını vererek ürün ve hizmet sattıkları Sahibinden.comsatılmak üzere. İddialar doğruysa İngiltere merkezli Marks & Mann, Sahibinden.com'u satın almak için masaya oturdu.
Sahibinden.com satılıyor mu?
Türkiye gazetesinden Ömer Temur'un haberine göre İngiliz şirket, e-ticaret devi için 4.8 milyar dolar teklif etti. Görüşmeleri devam eden satış işlemi gerçekleşirse bu şimdiye kadar Türkiye'de yapılan en büyük satış olacak.
İngiliz emlak şirketi Marks & Mann, en çok emlak aranan site olan Sahibinden için kesenin ağzını açtı. Bir haftadır şirketin İstanbul’daki merkezinin kapısını aşındıran İngiliz firmanın 4,8 milyar dolar teklif ettiği iddia edildi. Görüşmeleri devam eden satış işlemi gerçekleşirse bu şimdiye kadar yapılan en büyük satış olacak.
Türkiye’nin en büyük internet sitelerinden Yemeksepeti, 2015 yılında dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero’ya 589 milyon dolara gitmişti. Türk firmaları olan Peak Games, Gram Game’in yaptığı satışlar da düşünüldüğünde işlem hacmin büyüklüğü daha çok ortaya çıkıyor. Bir aile şirketi olan Marks & Mann ise 100 yıldan fazla emlakçılık deneyimine sahip. Şirket online emlak İngilteredışında ciddi yatırımlar yapıyor.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.