Şanlıurfa ASKF'den Ankara'ya Çıkartma

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Amatör Spor Haftası dolayısıyla 81 ilin amatör spor kulüp yöneticileri ve federasyon başkanları ile bir araya geldi.

12-10-2019 10:13

81 İlden olduğu gibi Şanlıurfa'dan da bu önemli güne katılmak için Ankara'ya giden ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu ve beraberindeki heyeti Urfa'nın spora verdiği değeri bir kez daha gösterdi. Program sonrası açıklamalarda bulunan Aktaşoğlu, " Öncelikle Barış Pınarı Harekatı'nda alçaklarla göğüs göğüse çarpışan onların kurduğu oyunları yerle bir eden Kahraman Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Operasyon esnasında şehit düşen asker ve sivillerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum ülkemizin başı sağolsun. Ankara'ya bu önemli haftanın bizler için ne kadar değerli olduğunu göstermeye geldik burada çok güzel ağırlandık emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

Şanlıurfa ASKF'den Ankara'ya Çıkarma

Bakanlığın konferans salonundaki buluşmada Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, misafirlerini, “Evinize, yuvanıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz” diyerek selamladı.Konuşmasının başında Barış Pınarı Harekâtı’na da değinen Bakan Kasapoğlu, “Rabbim, ülkemizi, milletimizi askerimizi ordumuzu tüm kötülüklerden esirgesin” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salondaki misafirlere selamlarını ileterek konuşmasını sürdüren Bakan Kasapoğlu, “Spor, birleştirici ve beraberliğe vesile olan bir olgu, bir araç. İçimizde olduğumuz günler her günden daha fazla birliğe beraberliğe ihtiyacımız olan günler. Bu nedenle böyle bir günde Amatör Spor Haftası’nı kutlamamız önemli bir mesaj” değerlendirmesinde bulundu.

Şanlıurfa ASKF'den Ankara'ya Çıkarma

‘Kadınlarımızı spora teşvik edeceğiz’
Her hanede birden fazla sporcu yetiştirmeleri gerektiğini anlatan Kasapoğlu, “Spor ailede başlıyor. Sporun ailedeki temel taşı da kadınlarımız. Kadınlarımızı spora teşvik edeceğiz. Kadının spor yaptığı toplumda ben tüm toplumun spora olan ilgisinin ve bağlantısının daha güçlü olacağını düşünüyorum. Kadın odaklı spor stratejimizi de bugün de sizlerle paylaşmak istiyorum. Sporu isteyen herkesin ayağına götüreceğiz" diye konuştu.

Şanlıurfa ASKF'den Ankara'ya Çıkarma

Her alanda şampiyonlar yetiştireceğiz’

Kasapoğlu konuşmasına şöyle son verdi, “Sizler sporun can damarısınız, hayat kaynağısınız. O yüzden son 18 yılda çok ciddi bir şekilde destekledik. Eksiklerimiz yok mu, elbette var. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle spor yapan bir toplum olmak zorundayız. Burada da en büyük görev bizlere ve sizlere düşüyor. Her alanda hem şampiyonlar yetiştireceğiz hem de spor yapan bir toplum olarak, spor ülkesi olarak birlikte yürüyeceğiz"
Şanlıurfa ASKF'den Ankara'ya Çıkarma 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.