Şanlıurfa’da, 2 Boğulma Vakası Daha!(GÜNCELLENDİ)

Şanlıurfa'nın Bozova İlçesinde serinlemek için Atatürk Barajı Göl aynasına giren 19 yaşındaki Ömer Faruk Zamu ile 16 yaşındaki İbrahim Erenbuğ, akıntıya kapıldı.Sağ kurtarılan 2 gencin ikisi de hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı...

25-07-2021 15:03

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi Atatürk Barajı göl aynasında serinlemek için suya giren 19 yaşındaki Ömer Faruk Zamu  ile 16 yaşındaki İbrahim Erenbuğ boğularak can can verdi. Vatandaşların yardımı ile sudan çıkartılan iki genç kaldırıldıkları hastanede tüm müdehalelere rağmen kurtarılamadı.

Boğulma vakası Bozova’nın Yaslıca Mahallesi yakınlarında yaşandı. Piknik yapan gençler bir süre sıcaktan bunaldı ve Atatürk Barajının göl aynasında serinlemek için suya girdi. Akıntıya kapılan gençlerin boğulma tehlikesi yaşadığını fark edenler iki genci güçlükle sudan çıkarttı. Bozova Devlet Hastanesine kaldırılan gençler daha sonra Şanlıurfa'ya sevk edildi. Ancak tüm müdehalelere rağmen 19 yaşındaki Ömer Faruk Zamu  ile 16 yaşındaki İbrahim Erenbuğ kurtarılamadı.
URFA'DA İKİ GÜNDE 6 KİŞİ BOĞULARAK ÖLDÜ
Bu arada Bugün Bozova'da İki gençle birlikte Şanlıurfa'da iki günde 6 kişi boğularak can vermiş oldu.Geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi Bozova İlçe Başkanı Ali Arusoğlu, bu konulara dikkat çekerek cankuran olmadığını bu eksikliğin giderilmesi için yetkililere seslenmişti. Şanlıurfa Devlet Su İşleri 15.Bölge Müdürlüğü de boğulmalara karşı vatandaşları videolu paylaşımlarla uyarmıştı.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.