Şanlıurfa’da AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Belli Oldu

17-02-2021 14:13

Şanlıurfa’da AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri Belli Oldu. Şanlıurfa’da,  AK Parti İl 7. Olağan Kongresi 11 Nisan Spor Salonunda saat 13.00 da başladı. Salonun lebaleb dolu olduğu kongreye bazı milletvekillerin katılmadığı görüldü.  Son bir haftadır AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı yeni yönetim Kurulu listesini oluşturan İl Başkan adayı  Abdurahman Kırıkçı’nın yönetimi belli oldu.
LİSTEDE İLGİNÇ DETAYLAR
Listede ilginç isimlerin yer aldığı görüldü. Ak Partiden uzaklaşan bazı isimlerin tekrar yönetime alınarak kazanılmaya çalışıldığı görüldü. Belediye Başkanlığı seçimlerinde Saadet Partisi adayı Sabahattin Cevheri ile gezen ve çalışan isimlerin de listeye girdiği görüldü. Listeye sevinenler olduğu gibi kızanların da olduğu bildirildi. Bazı AK Partili isimlerin yeni yönetim kurulunun açıklanmasının ardından partinden ayrılacağı kulislere yansıdı. Evren Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Arslan, ilk kez Ak Parti Şanlıurfa İl Yönetim kuruluna girdi. Yönetim Kurulu Listesinde Mustafa Yavuz da yer aldı. Ancak  bu isim benzerliği AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mülakatına katılan eski İl Genel Meclis Balanı Mustafa Yavuz ile listede yer alan Mustafa Yavuz’un aynı kişi olmadığı bildirildi. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı için Ankara’ya çağırılan Ali Delioğlu’nun da gönlü alınarak Yönetim Kurulu listesine girdiği görüldü.
ESKİLERDEN YÖNETİME GİRENLER
Öte yandan Bu arada eski yönetimde yer alan Yasin Fırat Çiftçi ve Av.Vehbi Beyaz da yeni yönetimde tekrardan yer aldı. Halfeti AK Parti İlçe Başkanlığını bir dönem yapan Av. Canan Onur da AK Parti Şanlıurfa İl Yönetimine girdi. Cuma Ağaç, Avukat Nihat Kılıç, Suleyman Elgün de  yönetime giren isimler arasında görüldü.
İŞTE AK PARTİ ŞANLIURFA İL YÖNETİM KURULU LİSTESİ

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Hacı
Verin verin yine oylarınızı verin eski tas eski hamam nolacak