Sporcular Aynı Çatı Altında Buluştu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından düzenlenen sertifika törenine ev sahipliği yaptı.

18-01-2019 09:41

Şanlıurfa'da gençleri düzenlediği ücretsiz kurslar sayesinde spor faaliyetleri ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından Şanlıurfa'da düzenlenen ve 3 branşta 70 sporcunun da katılım gösterdiği 1. Kademe Kurs Sertifika törenine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Ali Özçınar, Karaköprü Belediyesi Başkan vekili Ahmet Kaytan, Gençlik Spor İl Müdürü İbrahim Halil Alp, Karaköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Aslan, ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire başkanı Suphi Çiçek, BELTUR genel müdürü Levent Kaman, Büyükşehir Belediyesi Spor ve Organizasyon şube müdürü Aziz Çiftçi, amatör spor kulübü başkanları, bir çok antrenör ve basın mensupları katıldı.
                                                       
ÖZÇINAR: ŞANLIURFA NİCE MEDENİYETLERE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞTIR

Düzenlenen törende Şanlıurfa tarihini ve kültürel değerlerini anlatan Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, "Şanlıurfa 12 bin yıllık kadim bir şehirdir. 2019 yılı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Göbeklitepe yılı olarak ilan edildi. UNESCO 2018 yılında kültürel varlık anlamında Göbeklitepe'yi ölmeden gezilmesi gereken yerler arasında gösterdi. Şanlıurfa ilklerin beşiğidir. Sanatın, güzelliğin, estetiğin, dostluğun, kardeşliğin şehri olmuştur. Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı, Sünni ve Alevi'si ile hiçbir problem yaşamamıştır. Urfa 19 büyük medeniyete başkentlik yapmıştır" dedi.

Ayrıca Türkiye genelinden kursa katılan sporculara ve antrenörlere plaket ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan kitap setleri hediye edildi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.