Şanlıurfa’da Cumhurbaşkanlığı Aşure İkramına Yoğun İlgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen aşure etkinliği kapsamında Şanlıurfa’da vatandaşlara aşure ikram edildi. 

23-09-2018 17:20

Aşureden almak isteyen vatandaşlar, meydanda sıcak havaya rağmen kuyruk oluşturdu. Edilen duanın ardından protokol üyeleri, kazanların başına geçerek alanda toplanan, aralarında Suriyelilerin de bulunduğu çok sayıda kişiye aşure ikramında bulundu. 
Rabia meydanında gerçekleştirilen aşure dağıtımına Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti il başkanı Bahattin Yıldız, İl Emniyet müdürü Veysel Tipioğlu, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve çok vatandaşlar katıldı. 
Muharrem ayının hayatımızda önemli bir yeri olduğunu belirten Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, “ Aşure günü münasebetiyle bir program düzenlendi. Bu aşure günü programına bugün aramızda Cumhurbaşkanlığımızı temsilen, Personel Prensipler Genel Müdürü Metin Yener’le birlikte burada bu sıcak havaya rağmen Şanlıurfalı kardeşlerimizin, peygamberler şehrinin evlatlarının yoğun ilgisi var. Cumhurbaşkanlığımızın bu vesileyle selamlarını sevgilerini Şanlıurfalı kardeşlerimizi iletmek gerekiyor. Muharrem ayı hepimizin bildiğimiz gibi bizim hayatımızda önemli bir yeri vardır. Cumhurbaşkanlığımızın bugün liderliğinde, öncülüğünde yaptığı ve aslında büyük bir davanın da anlamlı bulduğu aylardan birisidir. Personel Prensipler Genel Müdürü Metin Yener’de buraya kadar teşvik ettikleri için, bizimle beraber oldukları için teşekkür ediyorum” dedi. 
Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Yener de, “ Böyle anlamlı bir günde, tarihimizde anlamlı bir şehir olan, peygamberler şehri olan, bereketin şehri olan Şanlıurfa’da bulunmaktan ve cumhurbaşkanımızın sizlere olan muhabbetlerini iletmekten büyük bahtiyarlık duyuyorum. Muharrem bizim tarihimizde önemli dönemeçlerden birisidir. Bu milletin kendi özeliklerinden birisidir. Her zaman zulmün ve zalimin karşısında olmaktır. İnşallah bugünde bizim birlik ve beraberliğimiz daha da kuvvetlenecektir. Dünyada devam etmekte olan zulümleri durdurmak için güçlü olmamız gerekiyor. Bunun içinde birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Bu tür programlar bizim birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek, birer araçtır” diye konuştu. 
Program, vatandaşlara aşure ikramında bulunulduktan sonra sona erdi. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.