Şanlıurfa'da Husumet Son Buldu

Şanlıurfa'da aynı aşirete üye iki aile arasında 3 yıldır devam eden husumet, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’in araya girmesiyle barışla son buldu.

02-03-2021 12:58

Şanlıurfa'da Misehre Aşiretine mensup Bozkurt Aileleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden 3 yıl önce dört kişinin yaralanmasıyla başlayan husumet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’in girişimleri, Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci’nin destekleri sonucu barışla sonuçlandı.

Viranşehir’in Samanlı Mahallesi’nde bir araya getirilen ailelerin büyükleri, barış yemeğinin ardından el sıkışarak birbirlerinden helallik diledi. Barış yemeğine Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ŞUTSO Meclis Üyesi Ahmet Sambur ve her iki ailenin önde gelenleri katıldı.

Şanlıurfa'da Husumet Son Buldu

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek burada yaptığı konuşmada, Viranşehir'in büyük, köklü ve onurlu ailelerinden olan Bozkurt Ailelerinin arasındaki husumeti, barışla sonuçlandırıyor olmak bizim için büyük bir saadettir. Yaşamın her döneminde anlaşmazlıklar doğabilir. Ancak önemli olan anlaşmazlıkları konuşarak ve birbirimizi anlayarak barış içinde çözebilmektir. Huzura ve sükûnete erebilmemizin temeli, akıl ve diyalogla hareket etmektir" ifadelerini kullandı. 

Barış sağlanmasının ardından Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
İbrahim Halil Yürücü
Bizim devlette tanıdığımız olmadığı için 9 aydır kardeşim haksız yere hapis yatıyor 11 aile evlerimizi ve ekinlerimizi olay günü terk etmek zorunda kaldık ve hiç bir devlet yetkilisi bu aileler nerde yaşıyor nasıl geçiniyor diye merak bile etmedi ve bu heyetin geldiği yerden 1.5 km uzaktayız o kadar dilekçemiz çöpemi atıldı yanan ekinler yıkılan milyonluk evlerimiz ahırlarımız tarlalarımız telef edilen hayvanlarımız biz dikme mahallesi haliliye de oturuyorduk şimdi Viranşehir binekli mahallesinde ikamet ediyoruz biraz vicdanınız varsa gelin olayı en şeffaf ve en doğru şekilde size anlatalım gözlerinizle görün yaklaşık 80 90 kişi çoğu çocuk inancınız varsa gelirsiniz bize değil Allah'a inancınız varsa NOT: Halil bey, bizi 0553 725 63 63 numaralı telefonumuzdan ararsanız yada bu numaradan whatsapımıza yazarsanız mağduriyetinizi haber yapalım