20-Mayıs-2019 - Pazartesi

Şanlıurfa’da Parti İçi Ar-Ge Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığınca Şanlıurfa’da Parti içi Ar-Ge Teşkilat Eğitim Toplantısı yapıldı.

21-12-2018 10:21

Önceki dönem Milletvekillerinden Aydın Ünal  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ünal İl Başkanlığı ziyaretinin ardından AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığınca düzenlenen Parti içi Ar-Ge Teşkilat Eğitim Toplantısına katıldı.

"Gençlerin geleceğe yön vereceğini biliyoruz"
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız Parti içi Ar-Ge Teşkilat Eğitim Toplantısında yaptığı konuşmada, “Bugün gelişen ve globalleşen dünyada teknoloji hayatımızın odak noktalarından biri olmuştur. Buna bağlı olarak ülkemiz de ak parti hükümetlerinden önce yüzde 0.24 olan arge harcamaları bugün kat be kat artmıştır. Gençlerimizden ve teşkilat mensuplarımızdan isteğim teknolojiden uzak durmamaları, kendilerini değişen dünya şartlarına adapte edip hızlı bir şekilde üretim çizgisine geçmeleri. Bizler bir elinde Kur’an bir elinde tablet olan gençlerin geleceğe yön vereceğini biliyoruz. Bilimden ve her saniye değişen dünya şartlarına hakim olmalıyız.

"Desteklenmedikçe kağıt üzerinde kalmaya mahkumdur"
Bizler binlerce yıllık tarihi ve köklü bir mazisi olan güçlü bir milletiz. Bizler güçlü bir devletin devamı, güçlü bir toplum yapısının oluşumunda ve uzun soluklu hedefler koyulmasında işin mutfağı olan araştırma ve geliştirme çalışmalarının çok büyük öneme sahip olduğunu biliyoruz. Kendi teknolojimizi üretmezsek, kendi ürünlerimizi yapmazsak, gerçek manada bağımsız olamayız. Siyasi bağımsızlık, ekonomik ve teknolojik açıdan desteklenmedikçe kâğıt üzerinde kalmaya mahkûmdur. Şayet Türkiye bugün bağımsızlığından zerre kadar taviz vermiyorsa, bu ekonomiden üretime, teknolojiden savunma sanayine kadar farklı alanlarda elde ettiğimiz mesafe sayesindedir. Sözlerime son verirken Parti içi Ar-Ge teşkilat eğitim toplantımızın hayırlara vesile olmasını diler tüm teşkilat üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

3 saat sürdü
AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığınca Eğitim programında konuşma yapan önceki dönem AK Parti Milletvekillerinden Aydın Ünal AK Parti teşkilat üyeleriyle soru cevap şeklinde Şanlıurfa’da parti içi araştırma ve geliştirme çalışmalarının daha etkin bir şekilde yürütülmesi için AK Parti Teşkilat üyeleriyle birlikte toplantı gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Ünal Şanlıurfa’daki programına kaldığı yerden devam etti.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.