Şanlıurfa’da Sürücü Kurslarının İşte Yeni Fiyatı

Şanlıurfa’da yıllardır her şey dahil şeklinde kayıt alan Sürücü kursları bu yıl ilk kez yalnızca kurs ücreti üzerinden kayıt alamaya başlayacak.

06-03-2021 14:46

 Şanlıurfa Sürücü Kursları Dernek Başkanlığı geçtiğimiz gün yaptığı toplantının ardından yeni fiyat listesini belirledi.  

YENİ KAYIT ÜCRETLERİ 11 NİSANDA BAŞLAYACAK

Şanlıurfa merkezde 51, İlçelerde 52 sürücü kursunun bulunduğu kentte yeni fiyat listesi 11 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olacağı duyuruldu. Toplam 103 sürücü kursunun bulunduğu Şanlıurfa’da, 11 Nisan günü itibariyle ehliyet almak için müracaat edenlerden sadece kurs ücreti olarak 1800 lira kayıt ücreti alınmaya başlayacağı bildirildi. Sürücü Kurslarının dünkü toplantısında çıkan kararın sözleşmesinin bir hafta içinde 

YENİ KURS FİYATI 1800 TL

Şanlıurfa’da ayda 3 bin ile  5 bin civarında ehliyet almak için kurs kaydının yapıldığını belirten Şanlıurfa Sürücü Kursları Dernek Başkanı Mehmet Yıldız, “Bugüne kadar zararına çalışıyorduk. Her şey dahil 1800 lira kayıt alıyorduk. Çeşitli yerlere yapılan ödemeleri çıkarttığımızda kurslara bir kayıtta 300-500 lira kalıyordu. Yani zarar ediyorduk. Araştırın bakın her kursun en az 100 bin lira borcu vardır. 

İNDİRİM YAPAN SÜRÜCÜ KURSLARINA YÜKSEK CEZALAR KESİLECEK

Diğer masraflar ehliyet için müracaat eden kişiler ödeyecek. Yani maliyeye felan. Bizim kurs kayıt ücretlerine bu giderler dahil olmayacak. Bizim kurslar arasında her şey dahil şeklinde yada indirim yapıldığına dair bir şikayet aldığımızda o sürücü kurlarına 25 bin liradan başlayan cezalar kesilecek” ifadelerini kullandı.

DİĞER İLLERDE KURS ÜCRETLERİ NE KADAR
Şuan bile kurs ücretlerinin diğer illere göre daha düşük olduğunu ancak o ücretlere yakın bir fiyata getirildiğini aktaran Şanlıurfa Sürücü Kursları Dernek Başkanı Mehmet Yıldız, kurs ücretlerinin Gaziantep’te 2 bin lira, Adıyaman’da 1800 lira,  Kahramanmaraş’ta ve Mardin de 2000 lira, İstanbul’da ise 2700 lira olduğunu söyledi. 
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
İbrahim Halil çiftçi
Sabit fiyat olsa güzel olur bari kimse kimseyi kandiramaz
İbrahim Halil çiftçi
Sabit fiyat olsa güzel olur bari kimse kimseyi kandiramaz