Şanlıurfa'da Tarih Yeniden Canlanıyor

09-08-2018 12:47

Toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Proje Takım Lideri Meri Mckeon, Eğitim Uzmanları Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri Zabıta Departmanları, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
Kalite standartlarının ve denetim süreçlerinin anlatıldığı çalıştayda, turizm işletmelerinde kaliteye yönelik kapasitenin arttırılması, müşteri hizmetlerinde kalitenin yükseltilmesi konuları görüşüldü.
 “Şanlıurfa’ da Tarih Yeniden Canlanıyor” Projesinin yürüteceği bu pilot çalışma, il genelinde öncelikle oteller, konuk evleri ve restoranlardan oluşan 50 üzerindeki işletmeye ulaşmayı hedeflemekte. Kalite programı, özellikle turizmde kalite becerilerine ve müşteri hizmetleri standartlarına odaklanmakta, aynı zamanda işletmenin çevresi ve sahip olduğu fiziksel imkanların standartlarını ve hijyen gerekliliklerini de ele almakta.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karacadağ Kalkınma ajansının işbirlikleriyle yürütülen bu proje kapsamında, 8-9 Ağustos 2018 tarihlerinde, il genelindeki oteller, konuk evleri ve restoranlardaki hizmet kalitesini değerlendirmek üzere yetkili denetçiler için iki günlük bir eğitim çalıştayı düzenlenecek.
Çalıştayda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, “Şehrimizin değerlerini en güzel şekilde sunabilmek hizmet edebilmek için çalışıyoruz. Paydaş kurumlarımız ile ortak bir şirket kurarak çalışmalarımızı aynı çatı altında gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye Belediyesi, Haliliye Belediyesi, Karaköprü Belediyesi, Halfeti Belediyesi yani Turizmi ilgilendiren bütün paydaşlar kurumlar bulunuyor. Bunun dışında ise meslek odalarının başındaki ticaret odası ve Valiliğimiz bulunmakta.  Büyükşehir Belediyemize ait Barutçu Hanımızı da merkez haline getireceğiz” dedi.
Özçınar, “Mavi Bayrak çalışmamız olacak daha öncesinde Büyükşehir olmadan önce Şanlıurfa’mızın devam ettirdiği bir proje daha sonra Eyyübiye Belediyemizin devam ettirdiği çalışma tabi uygulamalar bir araya getirilip Haliliye, Karaköprüve diğer yerlerde işletmelerde bizim belirleyeceğimiz şartlar koşullar neticesinde  ''Mavi Bayrak''  verilecek.
Şanlıurfa'mıza gelen misafirlerimiz gönül rahatlığı ile gidebilecek ve memnun olunan bir hizmetle karşılaşmış olacak. Bu bizim için çok önemli Şanlıurfa’nın yemek kültürünü korumak için uygulamada her hangi bir haksızlık söz konusu olmayacak. Şartlara uygun olan ve uygun hale getirilen yerlere ''Mavi Bayrağı'' vermiş olacağız” Diye konuştu.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.