Şanlıurfa'da Üniversiteye İlk Adımı Atan 400 Öğrenciye Valiz Hediye Edildi

Şanlıurfa'da üniversiteye yerleşen ve maddi durumu iyi olmayan 400 öğrenciye Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle valiz hediye edildi. 

14-09-2018 14:00

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, ilk olarak koordinasyon merkezi bünyesinde eğitim alan Grup Dama grubu tarafından öğrencilere mini konser gerçekleştirildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.'sü yapılan ‘üniversiteye ilk adım’ projesi kapsamında üniversiteyi kazanan maddi durumu iyi olmayan 400 öğrenciye düzenlenen etkinlikle valiz hediye edildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin de hazır bulunduğu etkinlikte, öğrencilere tek tek valizler hediye edildi. Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ni kazanan Leman Polat, “Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi kazandım. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Böyle bir uygulamada bulundukları için devamını diliyorum. Bize nasip oldu, başka arkadaşlarımıza da nasip olur inşallah” dedi. 
Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu hediye için teşekkür eden Aslı Cihangir, “Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandım. Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu bu hediyeden dolayı Başkan Nihat Çiftçi’ye çok teşekkür ediyoruz. Birçok ihtiyaç sahiplerine bu yardım sağlanmış oldu. İmkanı olmayan insanlar, bu imkandan faydalanmış oldu. Teşekkür ediyoruz. İnşallah devamı gelir. Herkese başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 
Halil Cihan Demir ise, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi coğrafya öğretmenliği bölümünü kazandım. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Başkan Nihat Çiftçi olmak üzere, herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Fuat ertaş
Bu yılda bavul yardı mı yapılacak mı araştırıp haber yaparsanız memnun olurum