20-Ocak-2022 - Perşembe

Şanlıurfa'da Yaz Akşamları Etkinlikleri Yoğun İlgi Görüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'yaz akşamları etkinlikleri' 11 Nisan Şehir Parkı ve Türkiye'nin en büyük yeşil alan projelerinden biri olan GAP Vadisi 3. etapta vatandaşların yoğun katılımıyla devam ediyor.

27-08-2018 16:14

Her hafta açık hava yaz sinemaları ve sıra gecesi konserleri düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayına kadar sürecek olan etkinlikler kapsamında 11 Nisan Şehir Parkı ve Türkiye'nin en büyük yeşil alan projelerinden ve Millet bahçesi olarak adlandırılan GAP Vadisi 3. etapta etkinliklerine devam ediyor. Etkinliklere katılarak Şanlıurfa'ya yakışan projeleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa artık kendisine yakışan bir şekilde gelişiyor. GAP Vadisi büyük bir proje. 3 yıldır Büyükşehir Belediye kadrolarının çalıştığı bir proje. Etap etap faaliyete giriyor. Toplamda bin 800 dönümlük bir alanı kapsıyor. Şanlıurfa'ya yeşil alan olarak nefes verebilecek ve şimdide görüldüğü gibi herkes ailesiyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın vizyonu olan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi Millet Bahçesi'nde bir araya gelecek. Çocuklarımız bizim için çok değerli. Sizin evinizde huzur içerisinde akşamları seyir ortamında onlarla buluşmanız Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın en önemli yaklaşımıdır. Biz Büyükşehir kadroları olarak aileyi önemsiyoruz. Aile, kadın, anne, ablalarımız ve geleceğimizi imar edecek olan çocuklar da bizim yüz akımız, geleceğimiz, umudumuz bu toprakların Allah'ın izniyle bereketi olacaklardır" diye konuştu. 
"Tugay alanı mesire alanı olacak" 
Geçtiğimiz günlerde 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nın taşınması ve projelendirilmesi için alanın sorumluluğu Büyükşehir Belediyesine devredildiğini vurgulayan Çiftçi, "Sadece fiziki projelerle değil mesire alanları, vadi projeleri, kültür merkezleri, kavşakları, köprüleri, çevre yolları ve ulaşım projeleri ile değil Büyükşehir sizinle iç içe olmaya çalışıyor. Kültür, sanat ve müzik projeleri ile yoluna devam ediyor. Hızlı bir şekilde yol alıyoruz. Çalışmalarımızda alın teri ve yıllardır çalışan bir birikim vardır. Şanlıurfa'nın tasarruf edilmiş olan kaynakları vardır. Sizlerden aldığımız güçle projelerimize devam edeceğiz. Milli Savunma Bakanlığı ile anlaşmayı imzaladık ve yazışmalarımız tamamladık. Tugay alanı da Şanlıurfa'nın en büyük mesire alanı olarak yapacağız ve Şanlıurfalı kardeşlerimizin hizmetine vereceğiz. Çok hızlı bir şekilde hedeflemiş olduğumuz her şeyi yaptık" şeklinde konuştu. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'yaz akşamları etkinlikleri' 16 Eylüle kadar devam edecek. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.