27-Ekim-2021 - Çarşamba

Şanlıurfa'da Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı!

30 Ağustos Zafer Bayramı büyük taarruzun 96. Yıldönümünde Şanlıurfa’da da törenlerle kutlandı.

30-08-2018 12:14


Törenler Osmanbey Şehitlik anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin çelenk sunumuyla başladı. Vali Vekili Dr. Fatih Çelikkaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tarafından anıta çelenk bırakılmasının ardından kutlamalar Valilik’te tebriklerin kabulu ve Cumhuriyet Caddesinde geçit töreniyle devam etti.
Vali Vekili Dr. Fatih Çelikkaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutlamalarının ardından tören, saygı duruşu ve İstiklala Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirtir konuşma Tank Binbaşı Seda AKIT tarafından yapılırken öğrenciler de şiirler okuyarak törenlere katıldı.
Eyyübiye Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin ardındansa kutlamalar resmi geçit töreniyle sona erdi. Düzenlenen etkinliklere Vali Vekili Dr. Fatih Çelikkaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Aziz Aydınlık, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum amirleri, siyasi parti ve bazı stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.