27-Ekim-2021 - Çarşamba

Şanlıurfa'daki Korkunç Kavgada Yeni Gelişme

Şanlıurfa'da 2 kişi arasında çıkan yol verme kavgasında bir kişi ölmüştü, olayla ilgili gözaltına alınan diğer şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

26-09-2021 16:19

Şanlıurfa’da birkaç gündür gündemden düşmeyen ve hemen her gün yeni bir görüntüsü ortaya çıkan trafikte 'yol verme' kavgasında bugün yeni bir gelişme yaşandı. Süslediği otomobili ile bir yakınının düğününe giden Veysel Turmak'ın elindeki tabancayı alarak ölümüne neden olan Halil Demirkan, tutuklandı. Veysel Turmak kavgada silahını çekmiş önce Halil Demirkan’ı yaralamıştı. Daha sonra yaralı olduğu halde Veysel Turmak’ın elindeki silahı alan Halil Demirkan, Veysel Turmak’a yakın mesafeden kurşun yağdırmıştı. Yaralı olduğu için 3 gündür hastaneden olan Halil Demirkan, tedavinsin ardından bugün Adliyeye sevk edildi. Mahkeme Demirkan’ın tutuklu yargılanmasına karar vererek cezaevine gönderdi.
İŞTE OLAYIN DETAYLARI

Olay, cuma günü Eyyübiye ilçesi Haşimiye Meydanında yol verme tartışmasıyla başladı. Haliliye ilçesi Köylükent Mahallesinde ölümle sonuçlandı.
İddiaya göre, bir yakınının düğününe katılmak için otomobilini süsleyerek trafikte ilerleyen Veysel Turmak, Haşimiye Meydanında Halil Demirkan adlı sürücüyle 'yol verme' nedeniyle tartıştı. Tartışma köfürleşmelerle alevlendi. Daha sonra Hamit Demirkan Haşimiye Meydanından hızlıca uzaklaştı.
Öfkesini alamayan Veysel Turmak, Halil Demirkan’nın aracının önünü otomobiliyle kesti ve belinden çıkardığı silahla Demirkan’a 3-4 el ateş açtı. Omzundan, bacağından ve karnından yaralanan Halil Demirkan, araçtan inip Veysel Turmak’ın elindeki silahı almaya çalıştı. Bu sırada Veysel Turmak’ın bir iki yakını da Halil Demirkan’ı durdurmaya çabaladı. Biri ise Halil Demirkan'ın belindeki silahı çekmeye çalıştı.  Yaralı olduğu halde 3 kişi ile mücadele edip Veysel Turmak’ın silahını elinden alan Halil Demirkan silahı ateşlemeye başladı.
Veysel Turmak bu sırada kaçmaya çalıştı. Halil Demirkan ise onu kovaladı. Sonunda Veysel Turmak’ı yakalayan Halil Demirkan canının yanması ve öfke kontrolünü kaybetmesiyle silahtaki bir jarjörü yakın mesafeden Veysel Turmak’a boşalttı.
Halil Demirkan olay yerinden ayrıldı ve kendisi de yaralı olduğu için hastanede tedavi altına alındı. Veysel Turmak da bu arada hastaneye kaldırıldı. Veysel Turmak hastanede tüm müdehalelere rağmen kurtarılamayıp öldü. Halil Demirkan ise hastanedeki tedavisinin ardından bugün çıkartıldığı mahkemece tutuklu yargılanmasına karar verildi ve cezaevine gönderildi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
A
Admin... diyorsun ki rahmetli hakettiğini buldu... haber metnini çok acemice ve taraflı yazmışsın.
X men
Bu nasıl haber yazma mentalitesi. Bu kadar acemi ve bu kadar taraflı haberler yazılacaksa kapat siteyi admin. Urfa halkı herşeye zaten tanık oldu senmi iki satır haberinle gerçeği değiştireceksin??
Hggajak
Yazık bu guzellemelere gerek yok. Yazık, kalem kaç lira olmuş. Ortada bir acı var. Ölüm var. Gözyaşı var.
Vkrkk
Bu nasıl yazı ya adam sanki kendi yapmış olayı bu nasıl güzelleme adamı kurşun yağmuruna tut bide mermin bitsin bide ayağınla tekmele gencecik adamı öldür ayıptır yav iyiki gürüntü var yoksa senin gibi birinin yazısına inanacaktık yalan haber yapma kul hakkıdır
A
Objektif Habercilik Budur
Doğru haber
Olay aynen bu şekilde gerçekleşti. Bu şekilde doğru haber yapan bir siteye teşekkürler. Not : Öldüren kişinin yakını felan değilim . Olayı bildiğim için bu haberin doğruluğunu göstermek için yorum yazıyorum. Elbette ortada bir acı var ama olayı aşırı derecede tahrik te var . Bunu kimse göz ardı edemez . Adamin yapacak başka birşeyi kalmadı .
Halil aslankan
İnşallah çıkar enyakin zaman da
Ağırlaştırılmış müebbet
Bir insanın vahşice öldürülmesini ne güzel masumca yazmışsınız.insanin öfkesini kaybedip insanlari canavarca kovalayarak öldürmesi geliyor.bu gazetecilik değildir.bu haber sadece toplumda öfkesini kaybedip cinayeti desteklemektir.hicbirsey insan hayatından değerli değildir.
Önyargı
Olay la ilgili yorum yapmak doğru değil neler yaşandı bilemeyiz ama o kadar görüntü düştüki öldüren kişinin belinde silahı duruyordu ve ortada bir silah için boğuştukları gerçek göz önünde olayın nedenini bilemeyiz nasıl davranırsan davran ama günahını atma kulaktan duyma değil gerçekler önemlidir
Mustafa atlı
Bazı arkadaşlar sayfayı yandaşlıkla suçluyor video yu görmelerine rağmen adam yaralı olmasına rağmen kendi silahını belinden çıkarmamış bile iyi sabır yinede ölene rahmet öldürene adalet inşallah zor bir durum