Şanlıurfa’dan ‘Ordular Aksa'ya Dediler

Şanlıurfa Balıklıgöl Dergâh Platosunda Cuma Namazı sonrası Filistin'de şehit edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

21-05-2021 16:24

Şanlıurfa Balıklıgöl Dergâh Platosunda Cuma Namazı sonrası Filistin'de şehit edilen müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Mustafa Küçük’ün kıldırdığı gıyabi cenaze namazının Mehmet Göçmen basın açıklamasını okudu.

Şanlıurfa Köklü Değişim Medya Temsilcisi Mehmet Göçmen basın açıklamasında  “Bu saldırılarda tüm dünya iki şeye şahit oldu. Bunlardan birincisi, Mescidi Aksa’yı ve Kudüs’ü savunmak için her şeylerini feda eden Filistin halkının dillere destan olan direnişidir. Onlar ki, en gelişmiş silahlarla kendilerine saldıran işgalci Yahudilere karşı, ellerindeki sapanlarla, taş ve sopalarla savunmaya ve direnişle geçtiler. Bu öyle bir direniş oldu ki, Yahudi askerleri ve işgalci Yahudiler ne yapacaklarını ve nereye kaçacaklarını şaşırdılar. Biz buradan Müslümanların başındaki yöneticilere bir kez daha sesleniyoruz. Ey yöneticiler! Yahudiler ile imzalanan tüm ihanet anlaşmalarını iptal edin” ifadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.