ŞUTSO Başkanı Halil Peltek, Türkiye’deki 3 Laboratuvardan biri olan Gıda Analiz Laboratuvarının Şanlıurfa’da hizmete girdiğini açıkladı.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO) Başkanı Halil Peltek, Gıda ve içecek sektörüne hizmet veren KOBİ’lerin ürün kalitesini ve güvenliğinin sağlanmasına üretim teknolojisinin geliştirilmesine destek sağlamak amacıyla TUBİTAK projesi kapsamında Şanlıurfa Gıda Test Analiz Laboratuvarının Gıda OSB’de kurulduğunu açıkladı.

Şanlıurfa Valiliğinden Şüpheli Paket Açıklaması Şanlıurfa Valiliğinden Şüpheli Paket Açıklaması

ŞUTSO Başkanı Halil Peltek yaptığı açıklamada “Şanlıurfa’da gelişen ve büyüyen Organize Sanayi sonrası Gıda Organize Sanayide bugünlerde peyder pey inşaatlara başlandı. Tarımsal ürünlerin işlenip yurt dışı pazarına satmak için eksik olan bir konumuz vardı.

Oda, Şanlıurfa Gıda Test Analiz Laboratuvarı. 25 milyon TL civarında yapmış olduğumuz yatırımla Şanlıurfa Gıda Test Analiz Laboratuvarını Şanlıurfa’mıza kazandırdık. Gıda Test Analiz Laboratuvarını bölgeye hitap edecektir. Şimdi gıda ile bütün analizlerimizi yapabilecek. Üreticimize sanayicimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.