Şanlıurfa Turizmi Artık Tek Çatıda

Şanlıurfa turizmini tek çatı altında toplamak için kurulan Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş. için taraflar imza attı.

11-10-2018 15:10

Haber: Hasan Ray
Şanlıurfa turizmini geliştirmek ve turizm alanında yürütülen çalışmaları tek çatı altında toplamak adına kurulan Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş.’nin kuruluşu tamamlandı. Gerekliişlemlerin ardında taraflar bir araya gelerek imzalarını attı. Avrupa Birliği kaynaklarıyla finanse edilecek olan şirketin uygulama kısmına ise Karacadağ Kalkınma Ajansı bakacak.

İmza törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Viranşehir Belediye Başkanı Ömer Dereci ve Turizm alanında faaliyet gösteren özel işletme sahipleri ile STK temsilcilerinin  bulunduğu şirket ortakları katıldı.

İmza töreninde ilk olarak söz alan Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral,“Yaklaşık 2 yıldır şehrimizdeki tüm paydaşlar aktif bir şekilde çalışmalarımızı olgunlaştırdık. Proje kapsamında geliştirdiğimiz modeller ülkemizdeki birçok projeye örnek olabilecek niteliktedir. Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ. bu modellerimizin önemli örneğini oluşturuyor. Pilot bir uygulama . Göbeklitepe’nin UNESCO Kültür Mirası listesine girmesiyle şehrimizin turizmine yeni bir dönemine girmiş oldu. Şirketimiz Şanlıurfa’nın Göbeklitepe ile ivme kazanan tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin verimli ve etkin şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.” dedi.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.