Şanlıurfa’nın simgesi konumunda olan Balıklıgöl’de hafta sonu yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor.

BU MEVSİM URFA'YI GEZME MEVSİMİ

Şanlıurfa’da tarihi ve turistik bir geziye gelen Burak Kale Urfadasın haber sitesine şunları söyledi; “Ankara ‘dan geldim ilk defa geliyorum bizim izinlerimiz bu mevsime denk geldi yazın pek şansımız olmadı kovit vardı o yüzden şimdi geldik ilk geldiğimiz de göbekli tepeye gittik bay güzel bir atmosfer var herkesin gitmesini istiyorum güzel insanları sıcak kanlı en çok göbekli tepe’de zaman harcadık çok güzel şeyler var bakılması gereken balıklı göle geldik buradan sonra kale ve çarşıya gideceğiz.”

Ahmet Ersin Bucak Devreye Girdi Husumet Son Buldu Ahmet Ersin Bucak Devreye Girdi Husumet Son Buldu

MİSAFİRİZ VARDI ALDIK GETİRDİK URFA'YI GEZDİRİYORUZ

Nur Sema Karataş ise “Ben geçen senede gelmiştim.  2 gün kaldık burada. Misafirlerimiz var onları Urfa’ya getirdik. Bu mevsimi tercih etme sebebimiz, yaz mevsimin de sıcak oluyordu. Rahat gezebilmek için bu mevsimi tercih ettik. Urfa deyince ilk başta aklıma Göbeklitepe geliyor. Balıklıgöl geliyor, dini yerler geliyor, Eyüp peygamber makamı ilk buralar geliyor aklıma. Çok güzel yerler gezilmesi görülmesi gereken yerler. ”dedi.

URFA'YA İLK DEFA GELDİM HERŞEYİ İLE HARİKA BİR YER 

Yunus Avni Bayer, Şanlıurfa’ya ilk defa geldiğini belirterek “Urfa bu mevsimde daha serin oluyor. Yazın çok sıcak olduğu için bu mevsimi tercih ettim. Şuanda havalar çok güzel. Ne sıcak ne soğuk. Şuanda gayet güzel. Urfa denince aklımıza ilk Balıklıgöl geldiği için ilk durağımız burası oldu. Buraya gezdikten sonra  ciğer yemeye gideceğiz. Yemeklerinin tadına bakacağız. Gezeceğiz buraları herkesin gelmesini tavsiye ediyorum. Gayet güzel ve keyifli bir yer. Urfa her anlamda güzel. Gastronomi, yeme, içme, gezme her alanda çok gelişmiş bir şehir. Herkesi buraya davet ediyorum. Kesinlikle gelmelisiniz.” ifadelerini kullandı.  (Lütfü AYDIN'ın Haberi)