Cumhuriyetin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84. yılında Şanlıurfa'da saygı duruşu ve istiklal marşı ile anma programı düzenlendi.

Engellilerden Başkan Kuş ve Eyyübiye Belediyesi’ne Teşekkür Engellilerden Başkan Kuş ve Eyyübiye Belediyesi’ne Teşekkür

09.05’te çalınan sirenlerle, Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere çekilen bayrağımız yarıya indirildi. Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84. yılında düzenlenen tören ile Şanlıurfa'da anıldı. Sabah Şehitlik anıtıjnda düzenlenen törene Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Askeri Erkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,Gaziler, İlçe Belediye Başkanları ve STK Temsicilerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından 10 Kasım Etkinliği Şehitler anıtına konulan kırmızı karanfil  ve okunan dualar ile devam etti.  Programda konuşan Vali Salih Ayhan: ""Türk milletine açtığı aydınlık cumhuriyet yolu ve bizleri her daim ilerlemeye teşvik eden fikirleri ile Atatürk, her Türk evladının kalbinde yaşıyor." ifadelerine yer verdi.