Şanlıurfa’da faaliyetlerini sürdüren 9 Sivil Toplum Kuruluşu bir araya gelerek İsrail’in Filistin’e zulmünü kınadı, Filistin'e destek açıklamasında bulundu.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesi, Memur Sen, Anadolu Gençlik Derneği (AGD),  Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği,  Türk Eğitim-Sen Sendikası Şanlıurfa Şubesi, Türkiye Beyazay Güneydoğu Anadolu Bölge ve Şanlıurfa Şubesi,  İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) yaptığı ortak basın açıklamasında Filistin halkının yalnız olmadığını belirttiler.

Şanlıurfa’daki 9 STK’nın ortak basın açıklamasında  “Son günlerde işgalci İsrail güçlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıları sonucu onlarca insan ölmüş ve yüzlercesi yaralanmıştır. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bu saldırılar alenen terördür” dedi.

Urfa’dan 100 Yıl Önce Giden Süryaniler İlk Kez Geziye Geldi Urfa’dan 100 Yıl Önce Giden Süryaniler İlk Kez Geziye Geldi

"TERÖR REJİMİNE ULUSLARARASI TOPLUMUN HADDİNİ BİLDİRMESİNİN ZAMANI GELİP GEÇMEKTEDİR"

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Şube Başkanlarının bir araya gelerek basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamada; “Uluslararası hukuk ve insani değerleri hiçe sayan terör rejimi İsrail, masum Filistin halkına her geçen gün zulmünü daha da arttırmaktadır.

Ortadoğu’da adeta habis bir ur haline gelmiş bu terör rejimine uluslararası toplumun haddini bildirmesinin zamanı gelip geçmektedir. Yıllar içinde Filistin’i aşama aşama işgal eden geride kalan bir avuç insanı da ağır ambargo ve yaptırımlarla adeta yok etmeye çalışan bu zihniyetin insanlıktan nasibinin olmadığı aşikârdır” denildi. 

"SİYONİST İŞGAL REJİMİNE ANLADIĞI DİLDEN CEVAP VERİLMELİ, MALLARI BOYKOT EDİLMELİ"

Halkımıza ve Hükümete de çağrıda bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Saldırıların olduğu bölgede yaşanan vahşetin dünyaya duyurulması konusunda medyaya, sosyal medyaya yönelik sansür ve baskıların arttığı görülmektedir. Özgür basına çağrımız yaşanan saldırıların tüm dünyaya objektif bir şekilde duyurulmasıdır.

Her geçen gün artan saldırılar ve hak ihlalleri karşısında Birleşmiş Milletler, Uluslararası Hak Örgütleri ve tüm dünya kamuoyuna çağrımız söz konusu vahşet ve zulme karşı gerekli tepkilerin konulmasıdır. Siyonist mantığın bölgede normalleşmeden anladığı baskı, zulüm ve katliamdır.

Hükümete çağrımız, Filistinli Müslüman kardeşlerimize sahip çıkmak adına, Siyonist işgal rejimine anladığı dilden cevap vermesi, normalleşme sürecini gözden geçirmesidir. Halkımıza çağrımız ise; İsrail ve ona destek olan tüm ülkelerin ürünlerini boykot etmesi, haklı Filistin davasına her platformda sahip çıkmasıdır.”