Şanlıurfa  Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Polikliniği Şanlıurfa Bölgesinde kaliteli sağlık hizmetleri sunuyor.

2016 yılında fiilen sağlık hizmeti sunumuna başlayan ve yaptığı başarılı operasyonlar ile adından söz ettiren Diş Hekimliği Fakültemiz bünyesinde bulunan Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümümüz, fiziki şartları ve çalışma ortamı ile hastalar için tam teşekkülü bir hastane ortamı oluşturması bakımından son yıllarda bölgede büyük rağbet görmektedir.

Damağa gömülü ve komplike dişlerin çekimleri, ağız, çene ve yüz bölgesindeki her türlü enfeksiyonların cerrahi tedavileri, çenelerde oluşan kistik ve tümör gibi oluşumların cerrahi tedavilerinin yapıldığı hastanede ayrıca çene ve yüz bölgesinde oluşan kırıkların tedavileri ve kanser tedavisi kapsamında uygulanan ilaç ve radyoterapiye bağlı çenelerde oluşan kemik nekrozlarının tedavileri de gerçekleştirilmektedir.

Ortognatik Cerrahi denilen çene boyut bozukluklarının ameliyat ile tedavisinin yanı sıra, tavşan dudak olarak bilinen dudak damak yarığı ameliyatları, çene ekleminin tamamen kilitli kaldığı eklem ankloz ameliyatları gibi ülkemizde sadece birkaç merkezde yapılabilen girişimler de Diş Hastanemizin sunduğu hizmetler arasında yerini almaktadır.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi branşına Şanlıurfa ve bölgeden yoğun bir şekilde hasta sevk edildiğini belirten Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Mehmet Emrah Polat, çene ameliyatlarının bir ekip ve ekipman meselesi olduğunu, bölümlerinin çok değerli öğretim üyeleri ve ekipmanları barındırdığından dolayı şanslı olduklarını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Karadutu Kaynatıp Her Gün Şerbetini İçerseniz Ne Olur? Karadutu Kaynatıp Her Gün Şerbetini İçerseniz Ne Olur?

Bölümlerine halkın ilgisinin çok yoğun olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Polat; “Diş Hastanemiz bünyesinde genel anestezi altında yapılması gereken operasyonları yapmaktayız. Sadece ilimizde değil bölgede bu denli büyük cerrahi operasyonları seri bir şekilde yapabilen başka bölüm bulunmuyor. Hedef ve kadroları güçlendirerek ve ekipman modernizasyonu ile sadece bölgeye değil ülkeye hitap eden bir bölüm olmaktır.

Başta Rektör Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik ve Dekan Prof.Dr. İzzet Yavuz olmak üzere gayretleri ve özverili çalışmalarından dolayı bölüm başkanı Dr. Öğretim Üyesi Halil İbrahim Durmuş, Dr. Öğretim Üyesi Osman Habek ve Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Bahattin Bingül'e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.